Türk Dünyası Ezgileri, Yıldırım’da yankılandı

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Orhun’dan Tuna’ya, Türkün Ezgi Dünyası’ konseri, büyük beğeni ile izlendi.

Türk Dünyası Ezgileri, Yıldırım’da yankılandı

Ulukök Türk Dünyası Müzik Topluluğu tarafından, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Özdemir koordinatörlüğünde ‘Orhun’dan Tuna’ya, Türkün Ezgi Dünyası’ konseri verildi.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ve çok sayıda davetli katıldı. Türk Boyları’nın müziklerini geleneksel enstrüman ve lehçeleriyle icra eden ‘Ulukök Türk Dünyası Müzik Topluluğu’ vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Yıldırım Belediyesi’nin Bursa’nın kültür ve sanat hayatına önemli katkılar sağladığını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, “Belediyemizi ve Başkanımız Oktay Yılmaz’ı, Yıldırım’a kazandırdıklarından dolayı kutluyor ve hemşehrilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum. Biz kadim bir medeniyetin mensuplarıyız ve dünyanın dört köşesinde aynı sesi aynı ezgiyi söyleyen, aynı gönülden coşan büyük bir aileyiz. Elbet bir gün hepsinin birliğine şahit olacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X