Üniversiteliye akıllı kart geliyor

Güvencem Veri Uygulama Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Bülent Dalkıran, okulda ve ulaşımda entegre kullanılacak akıllı kart uygulamasını hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Üniversiteliye akıllı kart geliyor

ASLIHAN AYDIN

Kapalı devre güvenlik, yangın algılama gibi sistemlerin ürün tedariki, projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi üzerine çalışan Güvencem, üretici firması Hikvision işbirliğinde dün Hilton otelde bayileri ile ürün tanıtım toplantısında buluştu. 

Toplantıda konuşan Dalkıran, Türkiye’de Uludağ dahil 30 üniversitede akıllı kart ile ödeme sistemlerini sunduklarını belirterek, ”Türkiye’de yaklaşık 2 milyon akıllı kartımız buluyor. Son olarak Uludağ Üniversitesi’nde kullanılan akıllı kartlar ile Bursaray’ı entegre etme projemiz var. Büyükşehir Belediyesi ve Denizbank işbirliğinde yapılacak projede tek bir kart, kimlik kartı, kantin ve kafeterya gibi yerlerde alışverişte kullanılırken belediye kontrolündeki ulaşım araçlarında da geçerli olacak. Uygulamanın teknolojik altyapısı hazır. Amacımız en kısa sürede hayata geçirmek” dedi.

MALİYET DÜŞECEK

Teknolojinin artık IP tabanlı sistemlere doğru gittiğini dile getiren Dalkıran, sadece bir kumanda ya da cep telefonu ile evdeki teknolojik her şeyin kolayca yönetileceğini kaydetti. 

Bu tip sistemlerin evdeki son kullanıcı için maliyetinin yüksek olduğunu ifade eden Bülent Dalkıran, ”Fakat bir kaç yıl içinde fiyatların düşmesiyle daha fazla kullanıcı sayısına ulaşabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

AFET EĞİTİM SİMİLASYONU

Bursa’daki Afet Eğitim Merkezi’nde teknolojik altyapısının Güvencem patenti ile yapıldığını hatırlatan Dalkıran, ”Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) bu ay sonuna kadar teslim edilmek üzere, 3 tane bu merkezde yapılan sistemlerin deprem, mutfak, heyelan, çığ ve sel simülasyonu, bir TIR’a monte edildi. AFAD bu şekilde okullara giderek eğitim verecek. Mesela mutfakta dijital yangın başlatıp, nasıl müdahale edileceği öğrencilere anlatılacak. TIR’lar Ankara’da ve İstanbul’dan sonra çeşitli illeri gezecek” dedi.

BURSA’DA 4 BİN ABONE

Dalkıran, Bursa merkezli 16 yıllık Güvencem Veri Uygulama Hizmetleri’nin, İstanbul, İzmir, Malatya ve Erzurum’da yerleşik ofisleri ve 110 çalışanı olduğunu dile getirdi. 

Firmanın Bursa’da ağırlıklı olarak alarm sistemleri olarak bilindiğini belirten Dalkıran, kapalı devre güvenlik sistemleri, yangın algılama sistemleri gibi gerek ürün tedariki, gerekse projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi konusunda çalışan bir teknoloji firması olduklarını kaydetti. Bursa’da 4 bin aktif abonelerinin bulunduğunu vurgulayan Dalkıran, en çok kamera ve alarm konusunda talep geldiğine dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X