Utanç verici cehalete BAL-GÖÇ’ün tepkisi

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugünkü köşesinde, BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk’ün ORSAM Başkanı’na verdiği tepkiye değindi.

Utanç verici cehalete BAL-GÖÇ’ün tepkisi
HABERİ PAYLAŞ

Önceki gün ulusal televizyon kanalına profesörün biri çıkıyor, ‘Balkanlardaki soydaşlarımızın Türk olmadığını’ dile getirebiliyor.

Ne utanç verici bir akademik cehalet.

Kafa Jivkov kafası ise içine binlerce kitap doldursan ne işe yarar?

Çünkü; ‘Türküz’ dedikleri için yüz binlerce soydaşımızı 80’lerin sonunda tren vagonlarına bindirerek Türkiye’de gönderen Bulgar diktatör Todor Jivkov da bizim cahil profesör gibi düşünüyordu.

Kısa adı ORSAM olan Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Uysal’ın bir TV kanalında yaptığı bu konuşma, gerçekten mesleki kariyerini bitirici tespitler içeriyor.

Haklı olarak, Balkanlarda Türklük davası uğruna bedeller ödemiş, canlar vermiş, sürgüne gönderilmiş, asimilasyon kamplarında işkenceler görmüş soydaşlarımız bu duruma büyük tepki gösterdiler.

Merkezi Bursa’da bulunan Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma  Derneği BAL-GÖÇ’ün Genel Başkanı Veli Öztürk yaptığı yazılı açıklamayla ORSAM Başkanı’na haddini bildirdi.

“Biz Balkanlara Türk gittik, Türk döndük. Tarih örenin, haddinizi bilin” diyen Öztürk, Prof. Uysal’ın, “Balkan Türkleri Türk değildir, Türkleşmiştir” sözlerine işte bu sertlikte bir yanıt verdi.

İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X