Vali Yerlikaya duyurdu! Eğitime 1 gün ara verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Vali Yerlikaya, ‘kar ve buzlanma nedeniylebütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 18 Şubat Perşembe günü, bir gün süreyle ara verilmiştir’ dedi. İşte İstanbul Valiliği açıklamasının tam metni…

Vali Yerlikaya duyurdu! Eğitime 1 gün ara verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da eğitimle ilgili son dakika kararı alındığını duyurdu. Vali Yerlikaya kar ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

Son dakika... Vali Yerlikaya duyurdu İstanbulda eğitime 1 gün ara verildi

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan bir açıklama da İstanbul Valiliği’nden yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Meteoroloji 1.Bölge Müdürlüğünden aldığımız son verilere göre;

İl genelinde iç ve yüksek kesimlerde bu gece ve yarın (18.02.2021) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Havanın bu gece parçalı bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksek kesimlerde aralıklı karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine;

18 Şubat 2021 Perşembe günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

İlimizi etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle ilgili kurumlarımızın ekipleri 24 saat esasıyla görev yapmaya devam ediyor.

Sizlerden, “buzlanma ve don olayı” nedeniyle ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X