1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Yayalar için üstgeçit şart
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Yayalar için üstgeçit şart

A+A-

Yalova Yolu' nda trafik çilesine değinmek istiyorum. Bundan önce Belediyemize Buttim'de yapılan kavşak için teşekkür ediyorum. Trafiği rahatlatmak için Buttim önüne yonca şeklinde kavşak yapıldı ancak yayalar için üst geçit halen yapılmadığı için trafik şube önündeki lambalarda özellikle sabah ve akşam saatlerinde yine uzun araç kuyrukları oluşuyor. Yaya üst geçidi olmadan yeni yapılan kavşağın trafiğe pek katkısı bulunmuyor.

Yine geçen hafta Özdilek önündeki kavşakta araç dönüşü kapatılarak transit geçiş yapıldı ancak üst geçit olmadığından yaya geçişi için lambalar kullanılmaya devam ediyor. Yapılan uygulamanın trafiğe katkısı burada da sınırlı.

Son olarak yeni yapılması planlanan Panayır kavşağı için de benzer sıkıntının yaşanmaması adına mümkünse kavşak çalışması başlamadan önce yayalar için üst geçidin yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.

Yukarıda yazılan noktalarda yayalar için üst geçit yapılacak mıdır, yapılacaksa ne zaman için planlanmaktadır? Belediyemizden bu konuda hızlı çözüm üretmesini bekliyoruz.

Tamer ORAL

 

Yıkıldı yıkılacak

 

 

Tahtakale Mahallesi Fışkırık Caddesi' nde yer alan, tarihi eser kimliği bulunmayan virane bir bina görüntüsüyle endişe veriyor. Çatı tahtaları ve kiremitleri her an düştü düşecek bir durumda. Duvarları 'yıkıldı yıkılacak' halde olan bina için önlem alıcı bir çalışma da yok. Araçların yanısıra yaşlılar, çocuklar, engelliler bu yolu kullanmakta.

Kemal BAŞEREN

 

 

 

ŞİKAYET KUTUSU...

 

Ben Demirtaş'tan yazıyorum sizlere. Şu an Demirtaş'ta yapılmakta olan hastane inşaatının ruhsatı olmadığını duyduğumda kendimize nerede yaşadığımızı sormak zorunda kaldım. Nedeni ise kamulaştırması yapılmamış bir yere nasıl inşaat yapılır. Ruhsatsız inşaat kaçak olmaz mı?

İsminin yayımlanmasını istemiyor

X

Yıldırım ilçesi, Arabayatağı Mahallesi' nde yer alan bir mobilya mağazası önüne ve kaldırıma günün her saatinde araçlar park edilmekte. Kaldırımda yürüyemediğimiz için can güvenliğimizi riske atıp, Ankara yolu üzerinden (ana yolun sağ şeritini) işgal ederek geçmek zorunda bırakılıyoruz. Trafik şube ve Alo 155' e şikayetlerimiz sonuçsuz kaldı. Kim ilgilenecek?

Emire YENGELEN

 

 

Arıza vatandaşın uyarıldığı konudan

 

Olay Gazetesi 08/08/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde, “Buski acil müdahalede gecikiyor” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

İlgi şikayete konu olan Kestel İlçesi Kale Mahallesi Harmanlar Caddesi’nde çalışmalarımız ihaleli işimiz kapsamında, 22.06.2015 tarihinde yapılmış olup vatandaşın bahsettiği no:44 önünde şebeke rehabilitasyonu yapılırken, mevcut hat borularının galveniz olduğu, görünmeyen sızıntıların olduğu fark edilmiş, gerekli arıza onarımları yapılmış ve vatandaşa borunun eski ve çürümüş olduğu belirtilerek, yenilememesi halinde başka arızalarında tekrarlanabileceği bilgisi verilmiştir. 01.08.2015 tarihinde Kestel Şube Müdürlüğümüzden yapılan talep doğrultusunda, aynı gün arızaya gidilmiş, arızanın vatandaşın uyarıldığı konulardan meydana geldiği tespit edilip arıza onarılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.