İhsan Aydın
İhsan Aydın
E-Posta: ihsanaydin@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Aktaş’tan Bursalılara moral veren açıklamalar

Gelecekte belki de çalışmak için fiziki mekânlara, devasa okullara gerek kalmayacak, evden çalışma, okuma giderek yayılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üyesi olduğu ulusal ve uluslararası örgütlerle toplantıları bir süredir dijital programlar üzerinden yapıyordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş dün bu kez dijital basın toplantısı yaparak Bursa’da koronavirüsle mücadelede belediye olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Basın toplantısını belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşan Aktaş, meslektaşlarımızın canlı olarak bağlandığı sorulara da yanıtlar verdi.

Bu da Büyükşehir Belediyesi’nin yeni teknolojik uygulamalarından biri olarak kayıtlara geçti.

Dün Başkan Aktaş’ı biz de sosyal medya hesaplarından takip ettik.

Verdiği bilgiler gerçekten başlıkta da belirttiğimiz gibi hemşehrilerimize moral verici açıklamalardı.

Bir kere, Bursa’da koronavirüs salgınındaki tablonun diğer kentlerle kıyaslandığında son derece iyi durumda olduğunu bir kez daha üstüne basa basa vurguladı.

Demek ki, Bursalı hemşehrilerimiz çağrılara kulak verip sokağa çıkmamaya özen gösteriyorlar. Böylece virüsün kentimizdeki yayılım hızını da kesiyorlar.

Büyükşehir Belediyesi, baştan bu yana salgınla mücadelede radikal kararlar alıp uygulayan bir yerel yönetim oldu. İşi baştan ciddiye aldı.

Alınan tedbirleri her gün ilgiyle takip ediyoruz.

Hem Bursalıların hem personelin sağlığını düşünerek bir çok brimini günler önce geçici süreliğine kapattı, birçok etkinliğini iptal etti.

Büyükşehir’in bir gelir kaybı söz konusu ama insan sağlığı için bunu yapmaya değeceğini düşünüyoruz. Başkan üstüne basa basa bu süreçte belediye mülklerindeki esnaftan kira ve ilan reklam vergisi almayacaklarını yineledi.

Aktaş, kentin her yerini dezenfektenden geçirmekten sosyal yardımlara kadara önemli konulara işaret etti.

Aktaş süreci atlatabilmek için ‘biz bize yeteriz’ kampanyasına destek olma çağrısı da yaptı.

Aktaş bu süreçte 29 binin üzerinde çağrı aldıklarını, 30 bin aileye sosyal yardım ulaştırabilmek için hareke geçtiklerini de açıkladı. Kent 16 kartının devreye girmesiyle erzakların 200 liralık yüklemelerle diğer marketlerden de alınabileceğini vurguladı.

10 bin aileye BESAŞ bayilerinden her gün 30 bin ekmek ile fiş karşılığı süt ve süt ürünleri yardımı yapılacağını da açıkladı.

Yine her hafta 10 bin aileye de meyve ve sebzeden oluşan pazar filesi dağıtacaklarını ifade etti.

Başkan’dan Bursalılara su tasarrufu çağrısı da vardı. Kentte salgın sonrası su tüketiminde yüzde 18’lik artış olduğunu hatırlatan Aktaş, son 100 yılın en kurak 5. yılını yaşadıklarını da belirterek Bursalıları tasarrufa davet etti.

 

6 maaş bağışla örnek oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, ‘Biz bize yeteriz’ kampanyasına önceki akşam sosyal medya hesaplarından 6 maaşla da kendisinin katıldığını duyurmuştu.

Aktaş bu açıklamasıyla diğer kent yöneticilerine de örnek oldu.

Aktaş, Bursalıları da kampanyaya destek olmaya davet etti. Sosyal destek paketleri için Bursalı iş adamlarına ve vatandaşlara da çağrı yaptı.

 

Büyükşehir’de 6 bürokrata rotasyon

Büyükşehir Belediyesi’nde 6 bürokratın görev yerleri değiştirildi.

Buna göre daha evvel Sağlık İşleri Daire Başkanı iken görevden alınan ve kızağa çekilen Düşünsel Şentürk Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı görevine, Zabıta Daire Başkanı Esat Yalman İtfaiye Daire Başkanlığı görevine, İtfaiye Daire Başkanı Muhammed Emin Tarım Zabıta Daire Başkanlığı’na, Park Bahçeler Daire Başkanı Hakan Bebek Fen İşleri Daire Başkanlığı’na, Fen İşleri Daire Başkanı Feridun Tarım İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Murat Uşun da Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı görevine getirildiler.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X