İhsan Aydın
İhsan Aydın

Aktaş’tan İmamoğlu’na 8 Mart göndermesi geldi

Köşe Yazısını Dinle

Türkiye terörden çok çekti. Bugün bölücülerle arasına sınır koyamamış bir siyasal hareket ne yazık ki, parlamentoda Türk politikasının kanayan bir yarası durumunda.

Parlamentoda temsil edilen bu hareketi bölücü örgütün sınır dışındaki piyonları yönlendiriyor.

Hal böyleyken, Türkiye’nin üniter yapısını hedef alan bu hareketle kimi muhalefet partileri, sırf 19 yıldır işbaşında bulunan iktidarı koltuktan etmek için seçim ittifakı sonrası da işbirliklerini sürdürüyor.

Önceki akşam 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul’un CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir tweet attı.

O tweette, ülkemizde binlerce şehit anası varken, sadece parlamentodaki iki kadın lider üzerinden kutlama yapması tepkilere neden oldu.

İlk tepki verenlerden biri AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş idi.

Aktaş mesajında, “Eli kanlı terör örgütüne destek verenlerin, YPG’ye sırtını yaslayanların, Yasin Börü ve Eren Bülbül’ü katledenlerin, Diyarbakır annelerine sağır kalanların, 13 yiğidimizi mağarada şehit edenlere tek cümle edemeyenlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olmasın” satırlarını yer verdi.

Sosyal medyada İmamoğlu’na tepkiler gece boyunca sürdü.

İttifak ortaklarından dahi Başkan İmamoğlu’na, ‘mesajını beğenmedik’ mesajı verildi.

Çok üzerinde durmamak gerek.

İmamoğlu koltuğa bu çevrelerin katkısıyla oturmasının karşılığını veriyor. Oraya anca CHP dışındaki siyasal hareketlerin desteğiyle oturabildiğini bildiği için mesajlarını da özenle ve bilinçle seçiyor.

Ancak bu kez mesajında yer verdiği isim ve cümlelerle milliyetçi ittifak ortaklarının da canını sıktı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş da o skandal mesaja karşılık vererek taşı gediğine koymuş oldu.

 

Ankara’da Bursa için hummalı görüşmeler

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş dün Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

İlk ziyaret ettiği yerlerden biri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy idi.

Aktaş’ın Bakan Ersoy ile buluşmasında Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy da yer aldı.

Aktaş ziyaret sonrası Bakan Ersoy ile Bursa’nın tarih, kültür ve turizm başta olmak üzere şehre yapılan ve planlanan yatırımları ele aldıklarını paylaştı.

Bursa’nın çarşı bölgesini ve hanları açığa çıkarma projesine Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek veriyor.

Görüşmenin kentimiz için son derece faydalı geçtiğini düşünüyoruz.

 

Dündar muhtarların kahvaltısına katıldı

Osmangazi Muhtarlar Derneği’nin 17 Mart Çarşamba günü gerçekleştireceği kongre öncesi adaylar ilçedeki muhtar arkadaşlarına kahvaltı veriyorlar.

O adaylardan Burhan Mandacı’nın önceki gün Dobruca’da meslektaşlarına verdiği kahvaltıya Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Dernek Başkanı İdris Aydın da katıldı.

Muhtarlarla bir araya gelen Başkan Dündar, kongrede kendilerine başarı diledi.

Başkan adayı Mandacı’da seçildiği taktirde, muhtar arkadaşlarının sorunlarını çözme konusunda, “Mustafa Dündar başkanım beni kapıdan kovsa bacadan gireceğim” diyerek söz verdi.

Muhtarların yoğun katılım gösterdiği buluşmada diğer aday Ali Öztürk de bulundu. Öztürk’ün de bu hafta sonu muhtar arkadaşlarına kahvaltı verip, desteklerini isteyeceğini öğrendik.

Osmangazi Muhtarlar Derneği’nin kongresi Ördekli Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Büyükşehir Meclisi toplanıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart oturumu 11 Mart 2021 Perşembe günü saat 15.00’de Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Pandemi tedbirleri nedeniyle bir süredir ana bina yerine Merinos’taki salona alınan oturumlarda  meclis üyeleri arasında birer koltuk boş bırakıldığı için geniş mekana ihtiyaç bulunuyor.

Alinur Aktaş’ın başkanlığında toplanacak oturumda yine Bursa’yı ve hemşerilerimizi ilgilendiren önemli kararların çıkması bekleniyor.

Oturumda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın önerisi ile Bursa Kent Mezarlığı’nın isminin Bursa Hamitler Mezarlığı olarak değiştirilmesi de yer alıyor. Dolmak üzere olan dev mezarlığın yerini kısa süre sonra Hasköy’deki yeni defin alanı devralacak.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X