İhsan Aydın
İhsan Aydın

Başkan Aktaş’tan Bayraktar’a çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu T3 Vakfı’na verdiği ileri sürülen 41 milyon liralık desteğe ilişkin tartışmalar sürüyor.

CHP’li Veli Ağababa’nın paranın nakit olarak Selçuk Bayraktar’ın başında olduğu T3 Vakfı’na aktarıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Oysa Bayraktar tarafından ısrarla nakit akışı reddediliyor.

Bayraktar önceki akşam bir TV kanalında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan, bu paranın vakıflarına verilmediğine ilişkin Ağbaba’yı tekzip etmesini istedi.

Aksi halde, TEKNOFEST’in destekçilerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sözleşmeyi feshedeceklerini açıkladı.

İmamoğlu’ndan henüz bu konuda partilisi Ağbaba’yı yalanlayan tekzip gelmedi.

‘Deneyyap’lara ev sahipliği yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile öyle görünüyor ki TEKONFEST işbirliği bitirilecek.

‘Deneyyaplar’a ise AK Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi talip oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sıkıntı yaşayan Selçuk Bayraktar’a çağrı geldi.

Başkan Aktaş sosyal medya hesabından, “Gençlik merkezlerinin 12 ildeki ‘deneyyap’ atölyelerini oluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’miz ve Gökmen Uzay Havacılık Merkezi’mizde ‘deneyyap’lara ev sahipliği yapmaya hazırız” davetinde bulundu.

Davete ne yanıt gelir bilmiyoruz ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi devre dışı kaldıktan sonra Bursa bu üstlenebilecek güçlü bir altyapıya sahip.

Çünkü; BTM ve GUHEM bu iş için adeta biçilmiş kaftan.

Zaten daha evvel TEKNOFEST’in birinin Bursa’da düzenlenmesi konusunda da Başkan Aktaş’ın T3 Vakfı ile temasları olduğunu biliyoruz.

Belki de önümüzdeki yıllarda TEKNOFEST Bursa’da da düzenlenecek.

 

Halk Eğitim maske atölyesine dönüştü

 Koronavirüs salgınıyla devlet ile birlikte yerel yönetimler, kamu kuruluşları, STK’lar, özel şirketler ve yurttaşların da mücadelesi sürüyor.

Dün Orhaneli’den bu manada güzel bir fotoğraf daha geldi.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu ile Belediye Başkanı Ali Aykurt İlçe Halk Eğitim Merkezi’ni ziyarete ederek burada maske üretimini incelediler.

Başkan Aykurt ziyaret sonrası, İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin eğitim atölyesinin üretim atölyesine dönüştürüldüğünü, burada usta öğreticiler tarafından dikilen maskelerin de pandemi nedeniyle Vefa Sosyal Destek Gruplarınca halka ücretsiz olarak dağıtıldığını açıkladı.

 

Barajlar doluyor ama tasarruf şart

Önceki gün bu sütunlardan Türkiye’nin büyük bir kuraklık yaşadığını ve BUSKİ’nin uzunca süredir kuyu sularını şebekeye vermesi nedeniyle semtlerin çoğunda kireç oranı yüksek su içildiğinden bahsetmiştik.

Bu yüzdende vatandaşın Uludağ yamaçlarındaki kaynak sularına yöneldiğini ve Hamamlıkızık kaynağında talep patlaması yaşandığını vurgulamıştık.

Dün Büyükşehir Belediyesi’nden içimizi ferahlatan bir açıklama geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Barajı’ndaki doluluk oranının son yağışlarla yüzde 71, Doğancı’da ise yüzde 59’a ulaştığını duyurdu.

Bu nedenle de hiç yağmur yağmasa bile 2020 sonuna kadar su sıkıntısı yaşanmayacağını açıkladı.

Başkan Aktaş, buna rağmen Bursalılardan su tasarrufu konusunda da destek talebini de yineledi.

Aktaş, doluluk oranlarını hemşerilerimizi yanıltmamasını ve zorda kalmamak için de tasarrufa azami gayret gösterilmesini istedi.

Salgın nedeniyle hepimiz evlerde daha çok vakit geçiriyoruz. Dolayısıyla su tüketimi de artıyor.

Sıkıntı çekmemek için tasarrufa özen göstermeliyiz.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X