İhsan Aydın
İhsan Aydın
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Büyükşehir’e Fidan ile Kaldırım geliyor

31 Mart yerel seçimleri sonrası belediye bürokrasisindeki hareketlilik sürüyor.

AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yeni dönemin kadrosunu yavaş yavaş şekillendiriyor.

İdari yönetim şemasında radikal kararlar alan Aktaş, daire başkanlıklarının büyük bölümünü yeniliyor.

Göreve getirilen yeni daire başkanları dünden itibaren koltuklarına oturmaya başladı. Koltuğu devralan yeni başkanlarının da hemen işe koyulduklarını görüyoruz.

Bunlara ilişkin gelişmeyi önceki gün bu sütunlardan duyurmuştuk.

Büyükşehir Belediyesi’nde eski dönemlerde daire başkanlığı yapmış Esat Yalman, Cengiz Akyol gibi kimi isimlere yeniden aktif görev verilirken, bir kısmı da kurum dışından transfer edilmeye başlandı.

Bu iki isim Zabıta ve Emlak İstimlak daire başkanlıklarına atanmıştı.

fidanm.jpgDüşünsel Şentürk’ten boşalan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı görevine Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir hastaneden transfer yapıldığını öğrendik. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı görevine Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan getiriliyor.

Fidan’ın Bursa’da sözleşmeli olarak çalıştığı Sağlık Bakanlığı’na istifasını sunduğu ve önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevine başlaması bekleniyor.

Samsun Dernekleri Federasyonu’nda da aktif görevler alan Fidan, AK Parti’den Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapmıştı.

sosyal.jpgDiğer yandan İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanlığı görevine getirilen Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Numan Şeker’den boşalacak göreve de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden bir isim getiriliyor.

O ismin de İl Müdür Yardımcısı Yunus Kaldırım olduğunu öğrendik.

Bir başka Karadeniz kökenli Kaldırım’ın da kurumlar arası nakil süreçlerinin tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevine başlaması bekleniyor.

 

Banaz Özel Kalem’e

 

Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi’ndeki kan değişimine kendi şirketlerinden de transferler söz konusu.

BURFAŞ Genel Müdürü Furkan Banaz’ın Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna alınarak memuriyete geçişi sağlanacak.

Başkan Alinur Aktaş’ın, Banaz’ı yakın çalışma ekibi içine katmak için  geçici olarak Özel Kalem’e alacağı ve memur olduktan sonra da bir başka göreve atayacağı dillendiriliyor.

BURFAŞ’ın başına da belediye dışından başka bir isim geçiyor.

Değişimin, Büyükşehir’in değişik birimlerinde yüzlerce çalışanı olan BİNTED ve diğer bazı iştiraklerle devam edeceğini de ekleyelim.

 

Şirket birleşimleri

 

Büyükşehir Belediyesi’nin öyle görünüyor ki, 2019-2024 dönemi içeriden ve dışarıdan takviye edilmiş yeni kadrolarla sürecek.

Bu arada şirketlerin evlilikleri de söz konusu.

Büyükşehir’in otopark şirketi BURULAŞ çatısı altına giriyor. Şirketin tüzel kişiliği sürecek ama otopark işleri BURBAK çatısı altında yürütülecek.

BURBAK Genel Müdürü Hamza Serim’in de aynı görevi yürütmek üzere BURULAŞ Genel Müdür Yardımcısı olması bekleniyor.

Şirketlerin birleşme düğmesine basılmış.

Üç ay içinde BURBAK’ın BURULAŞ çatısı altına gireceğini öğrendik.

Keza Büyükşehir’in diğer iştiraklerinden BURFAŞ ve Kültür AŞ’nin de birleşmesi gündemde.

Şirket sayılarını azaltarak aynı iş kolunda birbirine yakın alanlarda hizmet veren iştirakler daha güçlü hale getirilecek.

Diğer yandan, Kültür AŞ Genel Müdürü Fehim Ferik’in de Kültür Aş sonrası Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Koordinatörülüğü’nde TÜBİTAK’tan alınan deney düzenekleri ihalesi işlerine yoğunlaşacağı kaydediliyor. 

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X