İhsan Aydın
İhsan Aydın

Kırcaali Mahalle Muhtarı Akgün’ün örnek davranışı

Aslında normal yaşantımızın bir parçası olması gereken haslet bu.

Fakat son yıllarda toplumda öylesi şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor ki, atalarımızın öğütlerini, inancımızın gereğini, değerlerimizi koruyamaz hale geldik.

Fotoğrafı Şehreküstü Mahalle Muhtarı Sami Tokaki gönderdi.

Meslektaşı Kırcaali Muhtarı Şerif Akgün’ün mahallesindeki dinlenme parkında bulduğu çantanın içinden tam 40 bin lira çıkmış.

Şerif Akgün Kırcaaili’nin uzun yıllardır Muhtarı. Babadan aldığı görevi devam ettiriyor.

Yerel yönetim camiasının bilinen, tanınan isimlerinden.

O’nu biz de DYP’li dönemde Osmangazi Belediye Meclis üyeliğinden tanıyoruz.

Son derece insani, örnek bir davranışla parkta bulduğu çantayı götürüp polise teslim etmiş.

Olması gereken de bu. Çünkü O da bir kamu görevlisi sayılır.

Akgün ayrıca Bursa Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın Mütevveli Heyeti’nde de görev yapıyor.

Dün arayıp kendisini tebrik ettik.

Paranın sahibinin, kentimizde bavul ticareti yapan Kırgızistanlı bir kadın olduğu tespit edilmiş.

Muhtar Akgün, parkta bulduğu parayı önce Muammer Sencer Polis Karokolu’nda polis memuru Fuat Çetin’e teslim etmiş. Paranın sahibi Kurban Selahaddinoğlu’na da bulunan para Karakol Amiri Meryem Nazlı ile birlikte verilmiş.

Çantasını parkta unutan kadın öylesi mutlu olmuş ki.

Akgün, bunun kelimelerle tarif edilemeyeceğin söylüyor.

Kırcaali Mahalle Muhtarı’nın bu örnek yaklaşımının toplumumuzun geneline yayılmasını diliyoruz.

Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın da, “Olması gereken buydu. İnsanlıktan uzaklaştığımız bu dönemde örnek davranışı için muhtarlar camiası ve insanlık adına teşekkür ederiz dedi.

 

BUSKİ’den bir müjde de Büyükorhana

 

6360 Sayılı Bütünşehir Yasası ile birlikte tüm Bursa’nın il sınırlarının altyapısından sorumlu hale gelen BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün taşra ilçelerine yatırımları sürüyor.

Dün bu sütunlardan Harmancık Atıksu Arıtma Tesisi yapım işine başlandığını ve yükleniciye yer teslimi yapıldığından bahsetmiştik.

O yazımız üzerine BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç’den dün sabah bir hatırlatma daha geldi.

Gülenç, Orhaneli ve Harmancık’ın ardından Büyükorhan ilçesinin Atıksu Arıtma Tesisleri yapımına da kısa süre sonra başlanacağını açıkladı.

Gülenç şöyle konuştu:

“Sıra artık Büyükorhan ilçemizin atıksu arıtma tesislerine geldi. Burada yer kamulaştırmasında vatandaşla anlaşamamıştık. Konu hukuka gitti. Aldığımız bilgiye göre de sonuçlanmak üzere. İnşallah yakında sonuçlanıyor. Burayı da yüzde 50 hibe ile ihale edip yapımına başlayacağız.

Muhalefet Bursa’da suyun pahalılığını konuşuluyor ama BUSKİ’nin su gelirleriyle kentin dört bir yanında gerçekleştirdiği yatırımları aklından bile geçirmiyor.

Elbette, muhalefet görevini yapacak ama daha yaşanabilir bir Bursa için 17 ilçede birden yatırımlarını sürdüren BUSKİ’yi hedef tahtasına koyup, siyaset malzemesi yapmak da doğru değil.

BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün hem su ve atıksu gelirleri hem de Avrupa Yatırım Bankası ve İller Bankası’ndan temin ettiği kredilerle kent ve kırsalın altyapısını yenilediğini, sağlıklı içmesuyu temini, atıksu ve yağmursuyu bertarafları için çalıştığı da unutulmamalı.

 

Uzaktan eğitime Güney Koreli firma desteği

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı uzaktan eğitim kapsamında EBA yayınlarına ulaşmakta güçlük çeken öğrencilere özel sektörün desteği de sürüyor.

Dün Harmancık’tan elektronik postamıza düşen iletiden gördük ki, Bursa’da çelik ve otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren Güney Koreli Posco firması Harmancık Ortaokulu’ndaki 52 öğrenciye tablet hediye etmiş.

Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş da ilçesindeki okula tablet bağışlayan firma yetkilisine teşekkürlerini sunmuş.

Tabletler firma yetkilisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Gazali Çiçek ile birlikte okuldaki öğrencilere teslim edilmiş.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X