İhsan Aydın
İhsan Aydın

Muhtar Genç 9 yıl sonra muradına erdi

Köşe Yazısını Dinle

Mahallelerimizin sağlık ocağı olarak bilinen aile sağlığı merkezlerine kavuşması, burada oturan semt sakinleri için bulunmaz bir nimet.

Hastanelere gitmeden, ilk basamakta çoğu sağlık hizmetini aile hekimlerinden ve buralardan alabiliyorlar. Bu açıdan, iş başındaki tüm muhtarlar kendi mahallelerine sağlık ocağı yaptırmak istiyor.

Osmangazi ilçemize bağlı Tayakadın Mahallesi de kent merkezinde eski bir semt.

Fakat, konutların büyük bölümü Doğanbey Kentsel Dönüşümü’nde yenilendi. 9 yıldır sağlık ocağı yaptırma mücadelesi veren Tayakadın Mahallesi Muhtarı Süleyman Genç sonunda o muradına erdi. Sponsorunu buldu, işe koyuldu.

Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü, Tayakadın Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımını onayladı, Muhtar Genç de hayırseveri buldu ve inşaat başlandı.

Dün konuştuğumuzda Muhtar Genç çok sevinçliydi.

“Sonunda Aile Sağlığı Merkezimizin inşaatına başlandı. Öncelikle İl ve İlçe Sağlık Müdürlerimize ve hayırsever iş insanımıza, maddi manevi desteği olan herkese mahallem adına teşekkür ediyorum. 9 yıldır bu anı bekliyorduk. Hatta, ben muhtar olmadan aza iken de mahalleme bir sağlık ocağı kazandırmak için çabalamaya başlamıştım. Şimdi inşallah, 7 ay sonra mahallemizin uzunca zamandır beklediği sağlık ocağına kavuşmuş olacağız” diyor.

260 metrekare taban alanlı, üç katlı Tayakadın Aile Sağlık Merkezi tamamlandığında içinde tam 8 aile hekiminin görev yapacağını söyleyen Muhtar Genç, buraya aynı zamanda Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Merkezi’nin de indirileceğini, Tayakadın ile birlikte, Aktarhüssam, Kiremitçi, Kırcaali, Nalbantoğlu ve Reyhan gibi semtler de oturanların da buradan faydalanacaklarını söyledi.

Tayakadın Aile Sağlığı Merkezi’nde, 112 Acil Müdehale Noktası da yer alıyor.

Karadenizli Muhtar 9 yılın sonunda geç de olsa isteğine ulaşmış.

Laz inadı bu olsak gerek.

 

Demirtaş’ın hedefi büyük şimdi sırada üniversite var

Bursa’nın dibindeki eski beldemiz, bugünün dev bir mahallesi. Demirtaş yeni gelişim alanları ve sanayi bölgesi ile ilçe olmayı çoktan hak etmiş bir yerleşim.

Bütünşehir Yasası ile birlikte belediyesi kapandı ve Osmangazi ilçemizin en büyük, birden çok mahalleli dev semti oldu. Demirtaş’ın gönül ve hizmet erlerinden, dostumuz İbrahim Akman hiç beklentisiz, yaşadığı, doğup büyüdüğü Demirtaş’a hizmet için yılmadan çabalıyor.

Seçilmiş bir görevi yok ama o Demirtaş için gönüllü olarak çalışıyor.

Demirtaş’ın eksiklerinin giderilmesi konusunda mücadele ediyor.

Hayırsever iş insanı Mümin Canbaz’ın yapımına başladığı lise ve spor salonu şantiyesinde dün birlikte incelemelerde bulunmuşlar.

Akman paylaştığı fotoğrafa da, “Güne hayırsever iş insanı Mümin Canbaz beyin yapımı devam eden fen lisesi inşaatını gezerek başladık. Daha öncesinde şehrimize ilkokul, ortaokul ve şimdi de fen lisesi ve spor salonu kazandırmak için gayret gösteriyor. Bittiğinde mimarisi ve konumuyla harika bir eser kazanmış olacağız. En önemlisi de, inşallah hedef, Bursamıza bir üniversite kazandırma düşüncesinin olması. Rabbim hayırlarını ve gayretlerini kabul etsin” notunu düşmüş.

Neden olmasın?

Demirtaş bu hızlı gelişim ve büyümesiyle önünde sonunda ilçe olur.

Üniversitesinin temelleri de şimdiden atılmalı.

Allah hayırsever iş insanlarımızın sayısını artırsın.

 

Osmangazi’de el emeği göznuru sergisi açtılar

Dün sabah önünden geçerken fark ettik. Tayyare Kültür Merkezi’nde Osmangazi Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın Aile Destek Merkezi (ADEM) ve Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM)’a kayıtlı kadınların el emeği göznuru eserlerinin sergisinin açılışı vardı.

Açılışa katılamadık ama eksik olmasın, fotoğrafı Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Mandacı gönderdi.

Kadınlarımızın birbirinden değerli işlemeli eserlerinin sergisini Vali Yakup Canbolat, Osmangazi Kaymakamı Ali Partal, Osmangazi Belediye Başkanvekili Yunus Şahin ile birlikte açmışlar.

Kadınlarımıza fırsat verildiğinde neler yapabileceğinin en güzel çalışması olmuş.

Eserlerin sergilendiği törenin onur konukları da bizzat Vali Canbolat ile Kaymakam Partal olmuş. Kurdelayı protokolle ile birlikte kesmişler.

Ürün satışından elde edilen gelirle aileler desteklenecek.

Kutluyoruz.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X