İhsan Aydın
İhsan Aydın

Vaatler için artık şimdi icraat vakti

Köşe Yazısını Dinle

Haftasonu Bursaspor’un olağan genel kurulunda yeni yönetim işbaşına getirildi. Süper Lig’e çıkma ve tahta açtırma vaadiyle işbaşına gelip, bunu türlü gerekçelerle başaramayan ve yeniden aynı vaatlerle genel kurul üyelerinin karşısına çıkan eski yönetime gösterilen ‘kırmızı kart yeni başkan ve kadrosuna da ders olmalı.

Zira, yeni yönetimin de aynı vaatlerle Bursaspor üyelerinden oy aldığı ortada.

Eğer yarın onlar da söz verdikleri halde transfer tahtasını açtıramaz ve Bursaspor’u yeniden Süper Lig’e çıkaramazlarsa bir daha delegenin karşısına çıkmamaları gerekir.

Kararlı söylemler ve iddialı vaatlerle Bursaspor taraftarını ve üyesini umutlandıran yönetimi kolay bir dönem beklemiyor.

Hemen işe koyulmaları sevindirici.

Ziyaretçi kabullerini ertelemeleri de olumlu. Ancak acilen yüklü bir mali tabloya ihtiyaç var.Vaatlerini gerçekleştirebilmek için bunu kısa sürede temin etmeleri gerekiyor.

Bursalılar da kendilerine destek olmalı. Yönetim, bu kentin 2 yıldır başırılamayan Süper Lig’e çıkma beklentisini muhakkak gerçekleştirmeli.

Yönetim içinde bizimde sevdiğimiz dostlar var. Onların da deneyimleriyle zorlu yolculuğa katkı koyacaklarına inanıyoruz.

Bursaspor bu kentin gözbebeği. Geçmişte sergilenen yanlış icraatlar nedeniyle bugün her kulübün kolayca altından kalkamayacağı ağır bir mali kriz yaşanıyor. Bunu akıllı bir finans yönetimiyle aşma yollarını bulmalılar.

Sezon sonunda yine hüsrana uğramamak için işi baştan sıkı tutup, Süper Lig’i olmazsa olmaz gören kadroyu oluşturmalılar.

Bursaspor’da şeffaf bir idari yapı kurulursa, kent dinamiklerinin kulübe yeniden desteği gelmeye başlayacaktır.

Keza taraftar zaten her şartta kulübünün yanında.

Onlar da sportif başarıyla birlikte kulübe olan Bursaspor’a sahiplenmelerini artıracaklardır.

Yeni yönetime Bursaspor’un yeniden Süper Lig’e çıkarma ve tarihe geçme fırsatı verildi.

O fırsatı iyi değerlendireceklerini umuyor ve diliyoruz.

Şimdi artık laf değil, icraat zamanı.

 

Ataş’ın Orhangazili misafirleri vardı

Bursa’nın en uzak ilçelerinden Harmancık’ın AK Partili Belediye Başkanı Yılmaz Ataş’ın dün Orhangazi’den konukları vardı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı ile arkadaşlarını ilçesinde ağırlayan Ataş, konuklarına Eko Turizm tesisleri ve yapımı devam eden Millet Bahçesi şantiyesini gezdirdi. Ataş, yapımı planlanan Kamp Karavan Alanı projesi hakkında da misafirlerini bilgilendirdi.

Ataş, meslektaşı Aydın’a ve Orhangazi’den gelen misafirlerine ilçesini ziyaretleri için teşekkür etti.

AK Partili belediye başkanları bunu sık sık yineliyorlar. Birbirlerini ziyaret ederek deneyim paylaşımı da yapıyorlar. İki başkanın bu ziyaretinin özellikle, Orhangazi’nin gelişmişliği ve nüfusuna göre daha küçük ölçekteki Harmancık için büyük bir kazanım olacağını düşünüyoruz.


Büyükorhan’da da faaliyete geçti bir tek Harmancık kaldı

AK Parti hükümetleri, uzun soluklu iktidarlarını Türkiye’nin sağlık kuruluşlarına yaptığı fiziki yatırımlara ve reform niteliğindeki düzenlemelere borçlu.

Bu açıdan, 18 yıldır sağlık ve sosyal güvenlik alanındaki vatandaş memnuniyetinin  sandıklara da fazlasıyla yansıdığını görüyoruz.

AK Parti Sağlık Bakanlığı aracılığıyla Bursa’daki sağlık altyapısına da önemli yatırımlar yaptı.

Yeterli mi?

Elbette değil.

Şehir merkezindeki eksiklere rağmen taşra ilçelerinden biri hariç tüm hastaneleri yenilediğini biliyoruz. Onlardan biri olan Büyükorhan Devlet Hastanesi’nde de artık hasta kabulüne başlandı. Resmi tören henüz olmadı ama hasta kabulüyle  Büyükorhanlılar modern hastanelerine kavuştu.

Fotoğrafı dün Kaymakamlık Özel Kalem Sorumlusu kardeşimiz Ali Erdem kendi sosyal medyasından paylaştı.

Yeni bina gerçekten Büyükorhan ilçemize yakışmış.
Darısı, ihalesi yapılıp yüklenici firmaya yer teslimi yapılan Harmancık ilçesinin başına diyelim.

İnşallah o ilçemiz de en kısa zamanda yeni hastanesine kavuşur. Zira, Sağlık Bakanlığı, Harmancık 1986’da ilçe olduktan sonra ilk kez buraya fiziki bir sağlık tesisi yapmış olacak.

Halen hastane olarak kullanılan binayı ilçe halkı yıllar evvel kurdukları dernek aracılığıyla kendileri yaptırmıştı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X