Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Mahalle içindeki çöplük alan değerlendirilemez mi?

Sizin aracılığınızla, bu köşeden yetkililere daha önce seslenmiştik. Ama herhangi bir cevap alamadık Buradan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyoruz. Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi 1234. Sokak ile 1220. Sokak arasında bulunan ve imar planında yeşil alan ve zemin altı bölge otoparkı görünüyor. Bu alana inşaat hafriyatı ve gelişi güzel çöp dökülüyor. Sizlerden ricamız, hiç olmazsa plana uygun hale getiriline kadar, bu alanın çöplerden temizlenmesi, ışıklandırılıp mahallemizin çocuklarına bir oyun alanı, çocuk parkı haline getirilmesi. Büyükşehir Belediyemizin bu konularda hassas olduğunu biliyoruz. İnanıyoruz ki mutlaka çocuklarımızı memnun edecek bir çözüm bulunacaktır.

Bölge sakinleri

 

Bursastore’un bu hali Bursamıza yakışmıyor
 

Atatürk Stadyumu’ndaki BURSASTORE Satış Mağazası’nın sağ ve sol tarafındaki boşluk bakımsız demir filizleri oradan geçen insanlar için tehlike oluşturuyor ve görüntü çirkin. Belediyemiz tarafından, mağazanın çevresi peyzaj çalışmaları ile daha güzel bir görüntüye kavuşturulup spor gönüllülerini buraya çekmesi açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Hem de Bursasporumuza ayrı bir değer de katar. (Tabii ki en önemlisi BURSASTORE mağaza çalışanları bu yapılacak yerleri hergün temizleyip bakım yapmak şartıyla).

İsmini vermek istemeyen bir okur

 

Sakarya Mahallesi’ne çocuk parkı istiyoruz
 

​Gazcılar Sakarya Mahallesi… Her yanı apartman, betonlaşmış durumda… Çocuklarımızın gülüp oynayabileceği, eğlenebileceği bir çocuk oyun alanı yok. Apartmanlar ve binalar arasında sıkıştık kaldık. Çocuklarımızın evden dışarı çıkıp oynayabilecekleri bir yer yok. Çevre mahallelere baktığımızda nerdeyse her mahallede yeşil alan, çocuk parkı, insanların dinlenebileceği, hava alabileceği parklar var. Yetkililerden ilgi bekliyor ve Sakarya Mahallesi’ne yeşil alan ve oyun parkı istiyoruz. Saygılarımızla.

Bir grup mahalle sakini

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X