Yıldırımlı miniklere hijyen eğitimi

İlçenin minik sakinlerine yönelik eğitimler düzenleyerek çocuklara bilinç aşılayan Yıldırım Belediyesi, hijyen eğitimleriyle sağlığı korumanın yollarını vurguluyor.

Yıldırımlı miniklere hijyen eğitimi
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Yıldırım Aile Sağlığı Eğitim Merkezi (YASEM) tarafından anaokulu öğrencilerine yönelik ‘Ellerimi Yıkıyorum Hastalıklardan Korunuyorum’ eğitimi düzenlendi.

Nene Hatun Anaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim kapsamında özellikle koronavirüs salgınından ve diğer hastalıklardan korunmanın kilit noktalarından olan kişisel hijyen ve el temizliğinin, sağlığı koruma üzerindeki etkisine vurgu yapıldı.

‘Ellerimi yıkıyorum, hastalıklardan korunuyorum’ sloganıyla düzenlenen eğitimde ellerin hangi durumlarda yıkanması gerektiği, mikropların en çok nerelerde olduğu ve hangi organları sevdiği, mikroplardan nasıl korunulacağı öğrencilere aktarıldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X