Akşener’den yeni parti sinyali

MHP’den ihraç edilen genel başkan adaylarından Meral Akşener, yeni partinin sinyalini Bursa’da verdi.

Akşener’den yeni parti sinyali
HABERİ PAYLAŞ

SEYİT GÜNDOĞAN

 

Bursa’da iftara katılan MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, olağanüstü kongre ile ilgili olarak 20 Haziran’da yargıdan gelecek kararı beklediklerini belirterek, kararın hakları olan yönde olmaması durumunda siyasete yeni bir parti ile devam edeceklerini söyledi. 

Akşener, ‘Beraber yola çıktığımız bin 200 arkadaşımla uzun toplantılar yaptık. Yüzde 90’ı yeni parti ile yola devam edilmesi yönünde görüş ortaya koydu’ dedi. MHP’de olağanüstü kurultay için yola çıkan muhalifler tarafından Merinos’taki Hayat Lokantası bahçesinde düzenlenen ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu iftara sivil toplum örgütleri, iş dünyası ile  merkez sağdan ve CHP’den de bazı isimlerin​ katılması dikkat çekti.

‘BUGÜNKÜ TABLONUN SORUMLUSU BAHÇELİ’DİR’

3 bine yakın kişinin katıldığı iftarda konuşan Akşener, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumun sorumlusunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu ileri süren Akşener, ‘Şehitlerimize baktığımızda hepsinin sosyal medyasında bozkurt işareti var. Buradan bir kez daha sesleniyorum Sayın Bahçeli içiniz sızlamıyor mu? Türkiye’yi getirdiğiniz yerden hiç üzüntü duymuyor musunuz?’ diye konuştu.

CHP’NİN ADALET YÜRÜYÜŞÜ​’NE DESTEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü desteklediğini vurgulayan Akşener, ‘Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hapse mahkum edilmesiyle ilgili bir adalet yürüyüşü başlattı. Allah gücünü arttırsın, yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum. Çünkü provokasyon yok’ diye konuştu.

‘BUNA KARGALAR BİLE GÜLER’

Hukuktan ve adaletsizlikten en çok çeken grup olduklarının altını çizen Akşener, ‘Biz 18 aydır bu güçlünün hukukundan, majestelerinin hukukundan neler çekiyoruz. Biz alt tarafı bir demokratik hakkın kullanımı için yola çıkmıştık. Bir ülke düşünün ki, iktidar partisi 15 gün içinde başbakan ve genel başkan değiştirsin, bir iktidar partisi düşünün aradan zaman geçsin, başbakan fiili olarak ortadan kalksın, hukuki olarak dursun, cumhurbaşkanı o partinin genel başkanı olsun, partili cumhurbaşkanlığı rejimine geçsin ve MHP’nin kurultayı hala yapılamasın ve bu ülkede adalet var denilsin. Buna kargalar bile güler’ dedi.

Akşener, ayrıca Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve manevi kızı Afet İnan’a yönelik hakaretlere de çok sert tepki gösterdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X