BALGÖÇ’de değişim grubu ne vaat ediyor?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’nın çok üyeli STK’larından BALGÖÇ’teki kongre hazırlıklarıyla ilgili detayları bugünkü köşesine taşıdı…

BALGÖÇ’de değişim grubu ne vaat ediyor?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bursa’nın çok üyeli STK’larından BALGÖÇ kongreye hazırlanıyor.

Prof. Dr. Yüksel Özkan’ın CHP Milletvekilliği için istifasının ardından Vekil Veli Öztürk tarafından yönetilen BALGÖÇ’ün önümüzdeki günlerde yapılacak kongresinde iki aday yarışacak gibi görünüyor.

Onlardan biri BALGÖÇ’ün eski genel başkanlarından Prof. Dr. Emin Balkan diğer isim ise Uludağ Üniversitesi Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Kader Özlem.

Özlem aynı zamanda Bakan Göçmenleri ve Mülteci Dernekleri Federasyonu’nun da Başkanı.

Doç. Dr. Özlem ve ekibi, BALGÖÇ Yenilik ve Değişim Hareketi adıyla şubelerde destek arıyor.

Derneğe bağlı ilçe şubelerini ziyaret eden Özlem’in yeni dönemde camiayı kucaklayıcı bir anlayış ve kurumsallaşma vaadinde bulunduğunu görüyoruz.

Doç. Dr. Özlem’in, binlerce üyesiyle Bursa’nın ve Türkiye’nin öne çıkmış STK’larından olan BALGÖÇ’ün kongresinde seçilmeleri halinde mevcutlara ilaveten Ankara’ya da bir şube açma sözü verdiği anlaşılıyor.

“Bu camia yeniden zirvede olacak. Balkan göçmenleri camiası her şeyin en güzelini hak ediyor” diyerek yola çıkan Yenilik ve Değişim Hareketi’nin ilçelerdeki şubelerde de ilgi gördüğünü fark ediyoruz.

Bakalım kentimizdeki Balkan camiası derneğin koltuğuna hangi ismi oturtacak?

STK kongrelerindeki çok adaylı başkanlık yarışlarının camialarda bölünme ve gruplaşmayı da beraberinde getirdiğini biliyoruz.

BALGÖÇ’te bunun yaşanmamasını diliyoruz.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X