Bursa Büyükşehir’de yöneticiler tepeden tırnağa değişiyor mu? İşte o isimler…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki değişim hamleleri kaleme aldı…

Bursa Büyükşehir’de yöneticiler tepeden tırnağa değişiyor mu? İşte o isimler…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Değişimler sancılı olur. Bu durum, belediye aynı partiden bir başka başkana geçtiğinde bile yaşandı. 1980 darbesi sonrası askerlerin işbaşına getirdiği merhum Ekrem Barışık da kadrolarını kurmuştu.

DYP’li merhum Teoman Özalp, ANAP’lı Erdem Saker ve DSP’li Erdoğan Bilenser bir ilçeden Büyükşehir’e gelen başkanlar değildi. Onlar da kendi kadrolarını kurarken büyük değişimler olmuştu.

İlçe belediye başkanlıklarından gelenlerde bu durum daha keskindi.

Geçmişte AK Partili merhum Hikmet Şahin sonrasında Recep Altepe en son Alinur Aktaş, şimdi de Mustafa Bozbey ile sürüyor.

Gelen her başkan çalışacağı yöneticileri tepeden tırnağa değiştiriyor.

Elbette istisnalar kaideyi bozmuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde başkanların geldikleri ilçeler ağırlıklı bürokratik bir yapılanma öteden beri sürüyor. Bunu İnegöl’den Büyükşehir’e geçen merhum Şahin de yaşadık. Sonrasında Osmangazi’den gelen Altepe de gördük. Devamında yine İnegöl’den gelen Aktaş da güvendiği eski ekip arkadaşlarını başkanlık yaptığı ilçeden Büyükşehir’e taşıdı.

Benzer bir durum şimdi Bozbey ile yaşanacak gibi.

Büyükşehir kulislerinden gelen bilgilere göre;

Başkan Bozbey’in, partisinden Nilüfer’e belediye başkan adayı gösteremediği eğitimci Mehmet Yıldız’ı Büyükşehir’in iki numaraları ismi, yani Genel Sekreter’i yapacağı konuşuluyor.

Dört Genel Sekreter Yardımcılığının bulunduğu koltuklardan ikisine Nilüfer’in eski belediye başkan yardımcılarından, Ahmet Çakıcı, Nazlı Yazgan, Altepe döneminin Büyükşehir’deki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve yine her dönem işbaşına gelen başkanlarla çalışmış bürokrat şünsel Şentürk’ün getirileceği yönünde bilgiler alıyoruz.

Peki ya daire başkanlıkların da durum nedir?

Büyükşehir’in Altepe dönemindeki Destek Hizmetleri Şube Müdürü Ömer Sevim’in yeni dönemde Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirileceği dillendiriliyor.

Nilüfer’den transfer edilecek Pınar Işıkyıldız ile Şafak Pala’nın adları bu kez Kültür Sanat Daire Başkanlığı için geçiyor.

Yine Bozbey döneminin Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler müdürlerinden Hakan Küçükbayraktar’ın da Park Bahçeler Daire Başkanlığı’na getirileceğini öğrendik.

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na Nilüfer’den Bircan Uysal, Zabıta Daire Başkanlığı’na Bozbey’in eski korumalarından ve Zabıta Müdürü Mehmet Eye, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’na yine Nilüfer’den Hamit Işık’ın isimleri geçiyor.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X