Bursa için fırsat: Kültür Başkenti unvanı Türk Dünyası’nı da getirir

Bursalı ve Bursasporlu olmakla övünen Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş geçen hafta Bursa’ya gelen Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını çok önemsiyor.Bunun Bursa için fırsat olacağını söylerken, Emir Sultan’ın geldiği buhara ile kardeş şehir olunmasını, öğrenci değişimi yapılmasını, Hacivat-Karagöz’ün öne çıkarılmasını ve Osmanlı mutfağı tanıtımını öneriyor. Bursa için üzüldükleri de var… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Bursa için fırsat: Kültür Başkenti unvanı Türk Dünyası’nı da getirir

Tanıdığımız için biliyoruz… Ne zaman Bursa kelimesi geçse heyecanlanır. Bursalı olmakla övünür, Bursaspor taraftarı olmanın gururunu yaşar.

Gerçi…

Başaran Mahallesi’nde büyüyen, Soğukpınar’daki yatılı Öğretmen Okulu mezunu olan Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’i kent siyaseti önce MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın danışmanı, sonra da Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak tanıdı.

Ocak görevi sonrası üniversiteye dönen Doç. Dr. Ateş ziyarete geldiğinde, heyecan veren bir konuyu konuştuk:

Bursa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olması.

Üzerinde çalıştığı konuya işaret edip, “2022 Kültür Başkenti olmak Bursa için çok büyük fırsat” dedi ve şunu söyledi:

“Türk Dünyası’na Bursa’yı tanıtabilir, Bursa’mızın yatırım almasını sağlayabiliriz. O nedenle, Kültür Başkenti projesini çok daha önemsemek gerekiyor. Eskişehir bu fırsatı yakaladı, ama birkaç küçük yatırım dışında yararlanamadı. Biz kaçırmayalım.”

Düşüncesi şu:

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X