Bursa’da çözüm bekleyen sorun! Geçmiş olsuna gitti neyle karşılaştı…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa’da ge.en hafta yangın tehlikesi atlatan Çepni Köyü’nde vatandaşın önemli bir sorununu bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’da çözüm bekleyen sorun! Geçmiş olsuna gitti neyle karşılaştı…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Aslında… CHP Bursa milletvekili Erkan Aydın, cumartesi günü yaşanan orman yangını nedeniyle Mudanya’nın Çepni Köyü’ne “geçmiş olsun” ziyaretine gitti.

Fakat…

Konuştuğu Çepnili zeytin üreticileri daha büyük bir soruna dikkat çektiler:

“Ocak ayında hava sıcaklığı aniden düşünce don meydana geldi ve binlerce zeytin ağacı yandı. Bu ağaçlardan en az 3 yıl zeytin alınamayacak.”

Sıkıntı da şu:

“8 ay önce zeytin ağaçları dondan yandığında köylünün bu zararının karşılanacağı açıklanmıştı, ama bugüne kadar bir şey yapılmadığı gibi bilgi de alamadık.”

Yangın için gittiği köyde dondan yanan zeytin ağaçları sorunuyla karşılaşan Aydın da üreticileri dinledikten sonra yetkililere seslendi:

“Bu köylülerin zararları karşılanmazsa zeytinciliği sürdüremeyebilirler. Tespit edilen zararları bir an önce karşılanmalı.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X