Bursa’daki dev yatırımda sıcak gelişme!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’ya yapımı devam eden tünel çalışmalarıyla ilgili sıcak gelişmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’daki dev yatırımda sıcak gelişme!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bursa’nın Karayolu ulaşım ağı projeleri içinde hiç şüphe yok ki, onlarca yıldır devam edenler bakımından güneydeki dağ ilçelerinin yol ve tünel projeleri ilk sıralarda yer almaktadır.

Malumunuz, bu sütunların takipçileri bilir. Bir türlü bitirilemeyen yol çalışmalarının son halkasını 2.3 km’lik Doğancı Tüneli oluşturuyor.

Tüneldeki çalışmalar devam ederken dün Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ve DSİ 1. Bölge Müdürlüğü yetkilileri iktidar partisinin bölge milletvekili, ilçe başkanı, belediye başkanı ve AK Parti il yöneticilerine bir tünel brifingi verdiğini görüyoruz.

Belediye ve ilçe başkanlarının sosyal medya paylaşımlarında fark ettiğimiz brifing sonrası tünelde incelemelerde bulundukları da dikkat çekiyor.

Bölge Milletvekili Osman Mesten ile birlikte Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Büyükorhan Belediye Başkanı ahmet korkmaz, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, ilçe başkanları Ramazan Turhan, Özcan Yeni, Kamil Turhan ve Yakup Bayram ile AK Parti’nin il başkan yardımcıları ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız’ın da brifinge katıldıkları görülüyor.

 

Tüneldeki revize hedef Eylül 2022

Karayolları yetkililerinin başkanlara tünel ile birlikte bölgede devam eden diğer yol projeleri hakkında da detaylı bir sunum yaptığını öğrendik.

Bölge insanı çalışmaların ne zaman tamamlanacağını merak ediyor.

Aldığımız yeni duyum, Doğancı Tüneli’nin Eylül 2022’de bitirileceği yönünde. Bu tarih daha evvel 15 Temmuz 2022 olarak biliniyordu.

750 metresi delinen tünelin iki ucunda yapılan çalışmalarda günde 3-4 metre mesafe kat edildiği ve bugüne dek 500 milyon liralık bir harcama yapıldığı belirtiliyor. 24 saat esaslı yürütülen çalışmalarla tünel çıkışına birde viyadük inşaa edilecek. Tünelin tamamlanabilmesi için ikmal ihalesi yapıldığı da biliniyor.

Diğer yandan, bölge halkının esas beklentisi ise Kapıkaya tünelleri yapım ihalesinin 2022 yılı içinde gerçekleşmesi.

İktidar partisi milletvekili, ilçe ve belediye başkanlarının Kapıkaya tünellerinin Karayolları Genel Müdürlüğü’nün gelecek yılki ihale programına alınması konusunda Ankara’ya baskı yaptıklarını da ekleyelim.

Bölgede devam eden yol ve tünel projeleri AK Parti İl yönetiminin de yakın takibinde. İl başkan yardımcıları Kamil Bayramiç, Mustafa Yavuz ve Fuat Alpaslan’ın da dünkü brifingi takip ettiklerini fark ettik.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X