Bursa’dan Ankara’ya önemli görevlendirme! Başkan olarak gitti…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa’dan Ankara’ya yapılan önemli bir görevlendirmeyi bugünkü köşesinde paylaştı…

Bursa’dan Ankara’ya önemli görevlendirme! Başkan olarak gitti…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

O…  Deprem ve binaların depremselliği konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor. Çünkü, Türkiye’nin sayılı uzmanları arasında.

Nitekim…

24 Ocak 2020’deki Elazığ Depremi ve 30 Ekim 2020’de İzmir Bayraklı Depremi sonrası hazırladığı raporlar Türkiye gündeminde yer aldı.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Bayhan aynı zamanda BTÜ Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapıyor.

Şimdi…

Beyhan Hoca bugüne kadarki başarılı çalışmalarını bir anlamda taçlandıran önemli bir görev daha üstlendi ve Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu bünyesinde oluşturulan Deprem Teknolojileri Çalışma Grubu Başkanı oldu.

Hafta içinde…

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın bilgilendirmesiyle Beştepe’de görev üstlenen Prof. Dr. Bayhan, böylece kariyerini farklı boyuta taşıdı.

Yanı sıra…

Bursa Teknik Üniversitesi’nden 9 öğretim üyesi daha bilimsel kurullarda görev aldı.

Buna göre…

BTÜ’nin Biyomühendislik öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mete Yılmaz’a Marmara Denizi Eylem Planı Bilim ve Teknik Kurulu’nda, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Uyanık’a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Marmara Denizi Noktasal Kirletici Kaynaklardan Gelen Yüklerin Müsilaja Etkisinin Belirlenmesi Bilim Kurulu’nda ve Marmara Denizi Havzası Kirlilik Tespiti Projesi’nde görev verildi.

Yine…

Aynı projede Çevre Mühendisliği’nden Prof. Dr. Mehmet İşleyen ve Doç. Dr. Ahmet Aygün de yer aldılar.

Ayrıca…

Orman Mühendisliği’nden Prof. Dr. Abdullah E. Akay ve Prof. Dr. Ebubekir Gündoğdu’ya Orman Yangınları TÜBİTAK Bilim Kurulu’nda, Orman Endüstri Mühendisliği’nden Prof. Dr. Murat Ertaş ve Dr. Belkıs Yaşa’ya Halk Sağlığını Tehdit Eden Enfeksiyonlara Karşı Tanı Ktleri İlaç ve Aşı Geliştirme Projesi’nde, Orman Mühendisliği’nden Prof. Dr. Oğuzhan Sarıkaya’ya da Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Koruma Kurulu’nda görev verildi.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X