1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. CHP adaylarına Kılıçdaroğlu’ndan hedef: Bursa’nın İzmir’den farkı yok
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP adaylarına Kılıçdaroğlu’ndan hedef: Bursa’nın İzmir’den farkı yok

A+A-

Her şey planlandığı gibi yürüdü... CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş kalabalık bir Bursa örgütü heyeti halinde salı günü Ankara’daydı.

Heyette…

İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, 14 ilçe başkanı vardı. Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca çocuğu, Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman kendi rahatsızlıkları nedeniyle son anda programa katılamadılar. Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Kamaç ise işyerinden izin alamadığı için gidemedi.

Azerbaycan’da bulunan Ceyhun İrgil ile bir cenazeye katılan Orhan Sarıbal dışındaki milletvekilleri Bursa örgütünü Ankara çıkarmasında yalnız bırakmadılar.

Ayrıca…

Son kurultayda büyük bir sürpriz yaparak Parti Meclisi’ne seçilen Gamze Pamuk Ateşli de salı günkü Ankara temaslarında Bursa örgütüyle oldu.

Önce..

1.-yazi-icin-chp-bursa-orgutu-ankara-ziyareti.jpgTBMM’ye gidip Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinleyen Bursa örgütü, ardından Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Seyit Torun’la bir araya geldiler.

İki genel başkan yardımcısı il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarına şu mesajı verdiler:

“Biz örgütümüze güveniyoruz. Bursa’yı kazanmak için de Genel Merkez ve Bursa örgütü olarak gereken çalışmayı birlikte yapacağız.”

Ardından…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelindi.

Bu tür ziyaretlere uzun süre ayırmadığı bilinen Kılıçdaroğlu ilk kez Bursa örgütüyle yarım saati aşan görüşme yaptı.

Görüşmede…

Gemlik’te parti örgütünün aday olmasını istediği Uğur Sertaslan ile Gürsu örgütünün aday belirlediği Funda Türkcoş Pekiner’e iki kez “Sevgili belediye başkanlarım” diyerek seslendi.

Ardından…

CHP’nin hedeflerini anlatırken Bursa ile ilgili özel vurgulamalar yaptı ve son gelişinde açıkladığı hedef mesajını yeniden verdi:

“Bursa’nın İzmir’den hiçbir farkı yok. Nasıl ki İzmir’i kazanıyorsak, Bursa’yı da öyle kazanacağız.”

Yoğun programın ardından CHP’nin il yönetim kurulu üyeleri, 13 ilçe başkanı ve 2 ilçe belediye başkan adayı moral bulmuş olarak Bursa’ya döndüler.

 

Adayların açıklanması için MYK bekleniyor

 

2.-yazi-icin-kemal-kilicdaroglu-adaylar-ugur-sertaslanr-ae-funda-pekiner-turkcos-.jpgAnkara’ya yapılan yoğun programlı örgüt ziyareti dönüşünde CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’la konuştuk.

Öncelikle de…

Tanıştırılmaları sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sevgili belediye başkanlarım” diye seslendiği Uğur Sertaslan ile Funda Pekiner Türkcoş’u ne zaman açıklayacaklarını sorduk.

Şu bilgiyi verdi:

“Teknik olarak Parti Meclisi ve MYK’nın adaylıklarıyla ilgili karar vermesi gerekiyor. Bu nedenle arkadaşlarımızı resmen açıklamak için 15-20 gün daha beklememiz gerekiyor.”

 

Mudanya Kent Konseyi’nin Başkan Türkyılmaz’a itirazı var

 

Yapısal olarak, Kent Konseyleri belediyle birlikte çalışıyorlar. Çünkü finans ve kadroları belediyelerden sağlanıyor.

Ne var ki…

Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı’nın elektronik postasını okurken şaşırdık, ilk kez Mudanya’da belediyeyle Kent Konseyi’nin ters düştüğünü gördük.

Ters düşme konusu da şu:

Bu sütunlarda…

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın UKOME’ye önerdiği projede, İskele Meydanı’ndan başlayan Halitpaşa Caddesi’nin trafiğe kapatılıp yayalaştırılması, geliş yönü olarak kullanılan İpar Caddesi’nin gidiş, Lise Caddesi’nin de dönüş yolu olmasının yer aldığını duyurduk.

3.-yazi-icin-mudanya-kent-konseyi-baskani-soyer-kazanci-001.jpgMudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı ise şunu yazıyor:

“Projenin Halitpaşa ve Mustafakemalpaşa caddelerinin yayalaştırılması bölümünün uygun olmadığını düşünüyoruz.

Önerisi çok da farklı değil:

“Kıyı caddeleri olan Halitpaşa ve Mustafakemalpaşa caddelerinde kaldırımların genişletilip toplu taşımayla ambulans, itfaiye, polis araçları dışında trafiğe kapatılması daha yararlı olur.”

 

Bursa’nın gelişen bölgesini daha da cazip hale getirecek proje

 

4.-yazi-icin-atis-yapi-downtown-projesi,-pars-kiremit,-yunuseli.jpgBölgeyi… Planlamasına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın özel ilgisi nedeniyle son yıllarda yeni Osmangazi olarak tanımlıyoruz.

Kent merkezinde pek fazla hissedilmiyor, yoldan görünmüyor ama Yunuseli ve çevresinde yepyeni bir kent doğuyor.

İşte…

O gelişmeyi daha da cazip hale getirecek bir projenin tanıtımına katıldık. Yıllarca Pars Kiremit adıyla tuğla ve kiremit üreterek kentin inşaat sektörüne hizmet veren tesisin olduğu bölgeye Atış Yapı tarafından “Şehrin içinde yeni bir şehir” sloganıyla yapılacak DownTown Bursa projesi çok etkileyiciydi.

Dahası…

Farklı kat planlarındaki 660 konut yanında 83 bin metrekarelik alışveriş, yaşam ve eğlence merkeziyle oteli, okulu, etkinlik salonları, kültür merkezi, ofis binaları, spor alanları, hatta müzesi ile bölgenin cazibesini arttırmakla kalmayacak, yeni kent anlayışına da önemli katkı yapacak.

Nitekim…

Bu farklılığın tanıtıma da yansıdığına tanıklık ettik. Genelde bu tür etkinliklere dar bir katılım olurken, 1400 kişinin toplantıyı izlemesi dikkat çekiciydi. Üstelik katılanlar Bursa’nın her kesimini temsil ediyordu.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.