Cumhurbaşkanı söz verdi, yasa Meclis’e geldi: 100 bin kişi doğalgaza kavuşuyor

Osmangazi, Yıldırım ve Gürsu ilçelerinde 100 bin kişiyi doğalgaza kavuşturacak yasa dün itibariyle Meclis gündemine girdi. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yadı…

Cumhurbaşkanı söz verdi, yasa Meclis’e geldi: 100 bin kişi doğalgaza kavuşuyor
HABERİ PAYLAŞ

İlk adımı… 25 Şubat 2020 günü bu sütunlardan duyurduk, ama konunun başlangıcı daha eskilere gidiyor.

Hakan Çavuşoğlu, 2011 genel seçimde milletvekili adayı olarak gittiği Mevlana, Ulus, Arabayatağı, Millet ve Fatih mahallelerinde “evleri ruhsatsız olduğu için su, elektrik ve doğalgaz bağlanmadığı” şikayetiyle karşılaştı.

Sonrasında…

24 Mayıs 2018’de Başbakan Yardımcısı olarak katıldığı Olay TV’deki programımızda, tarihin en büyük imar barışı müjdesini verdi.

O yasa 6 Haziran 2018’de Meclis’ten geçti. Yasa yapı kayıt belgesi alan binalara elektrik, su ve doğalgaz bağlanmasını öngörüyordu. Ayrıca yıkım olmayacak, verilen idari para cezaları da kalkacaktı.

O süreci…

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu şöyle anımsattı:

“Bursa’da büyük bir imarsız yapı stoğu var. Vatandaşımızı bu durumdan kurtulmaları için yapı kayıt belgesi almaya teşvik ettik. İl Çevre Müdürlüğümüz ve muhtarlarımızla toplantı yapıp tereddütleri giderdik.”

Şunu vurguladı:

“Yapı kayıt belgesi almaları halinde, hak ettikleri su, elektrik ve doğalgazın bağlanacağını söyledik. Su ve elektrik bağlandı, ama doğalgaz konusunda dağıtım şirketinin yorum farklılığı ortaya çıkınca kafalar karıştı.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X