Deneyimli siyasetçinin kritik terör uyarısı: Büyük şehirlerimiz dikkat!

Bursa’da yetişen, Ankara’da önemli görevler üstlenen deneyimli siyasetçi Faruk Çelik, cumhuriyetin 97. yıldönümünde ve ülkemizin çevresinin ateş çemberine döndüğü süreçte çok kritik bir uyarı yaptı. Ünlü filozof Sun Tzu’nun “Savaşın en aşağılık şekli şehirlere saldırmaktır” sözünü anımsatan Çelik, ülkemiz düşmanlarının yöntemlerine dikkat çekerken “Büyük şehirlerimiz, dikkat” uyarısı yaptı. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Deneyimli siyasetçinin kritik terör uyarısı: Büyük şehirlerimiz dikkat!

Aralarında… Bir bağ ya da bağlantı kurulabilir mi bilemiyoruz. Fakat ortada olan manzara şu:

Amerika Birleşik Devletleri’nin İstanbul Başkonsolosluğu birkaç gün önce terör saldırısı olabileceği gerekçesiyle vize işlemlerini durduğunu açıkladı ve kapılarını da kapattı.

Ardından…

Daha çok Ege-Akdeniz sahillerindeki gösterilerde kullanılan ve paramotur denilen hava araçlarıyla Münbiç’ten Amanos Dağları’na gelen teröristler eylemlerini gerçekleştiremeden fark edilince, içlerinden biri üzerindeki bombayı patlattı.

Bunu…

İskenderun ve Mersin’deki orman yangınları izledi. Daha önce de Hatay’da yerleşim yerlerine zarar veren yangın yaşanmıştı.

Tam da bu noktada…

Bursa’nın siyasetçisi olarak bu kentte yetişen, Ankara’da çok önemli siyasi deneyimler kazanan ve devlet yönetimini iyi bilen deneyimli siyasetçi Faruk Çelik’ten çok kritik bir uyarı geldi.

Önce…

Çinli komutan, filozof ve askeri bilge Sun Tzu’nun “Savaşın en aşağılık şekli şehirlere saldırmaktır” sözünü anımsatan Çelik net bir dille düşüncesini ve olabilecekleri söylüyor:

Ülkemizin düşmanları yöntemleri kadar aşağılık. Hatay’da denediler, belli ki durmayacaklar.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X