Gemlik’te yerli oto istihdam ayrıcalığı

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni sonrası mutluluğunu yerli oto önünde selfi çekerek paylaşırken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan aldığı müjdeyi de hemşerileriyle paylaştı. Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın da bu güzel haberi köşesinden okuyucularına aktardı.

Gemlik’te yerli oto istihdam ayrıcalığı
HABERİ PAYLAŞ

Hafta sonu Bursa’da Türkiye’nin otomotiv üretim serüvenine bambaşka bir boyut katan yerli oto fabrikasının temel atma töreni vardı.

TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının temelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uğurlu elleriyle attı. 1,5 yıl sonra Türkiye’nin milli otomobili banta çıkacak.

Temel atma törenlerine pek sıcak bakmayan Erdoğan yerli oto için bu geleneğini bozdu.

Törenin ev sahiplerinden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da bir hayli heyecanlıydı.

Çünkü; Türkiye’yi otomobil üretiminde devler ligine sokacak projenin yer seçiminde tercih Gemlik ilçemiz olmuştu.

Başkan Sertaslan tören sonrası mutluluğunu yerli oto önünde selfi çekerek paylaşırken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan aldığı müjdeyi de hemşerileriyle paylaştı.

“Yerli otomobil fabrikasında istihdam çoğunluğunun Gemlik ve çevresinden olacağının bizlere müjdesini veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum.”

İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X