Kısa çalışma kıdem tazminatından sayılacak mı?

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın ‘Pazartesi Söyleşileri’nin bugünkü konuğu Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun… Erdursun, pandemi döneminde vatandaşın ekonmisiyle ilgili çok önemli biligler paylaştı…

Kısa çalışma kıdem tazminatından sayılacak mı?

Özdal, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgının ekonomideki tahribatı büyük. Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, dünyanın 1929 büyük ekonomi buhranından, ücretlere yapılan zam ile talebi canlandırıp,  üretimi arttırmak ile çıktığını belirterek, “Cebinde parası olmayan alışveriş yapamaz, üretici üretmez, işsizlik artar” dedi.

Erdursun, Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili bilgiler de verirken, “Pandeminin başladığı Mart 2020’de fonda 132 milyar lira  vardı. Bugüne kadar 31 milyar 563 milyon ödendi, fona girişler devam ediyor. Bu süreçte İşsizlik Sigortası Fonu’nun yüzde 15’i kadar Kısa Çalışma Ödeneği olarak ödendi diyebiliriz” diye konuştu. Kısa süre önce Kovid-19 hastalığına yakalanan Erdursun, sigarayı bırakarak süreçten kazançlı çıktığını anlattı.

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X