Korona mücadelesinde yeni yöntem: Her mahalle için ayrı denetim ekibi!

Koronavirüs mücadelesinde sahada çalışan ve ev denetimleri yapan filyasyon ekiplerini rahatlatmak için İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yeni bir uygulama başlatıldı: İlçe Sağlık Denetim Ekipleri.Her mahallede muhtar başkanlığında Milli Eğitim, Emniyet temsilcileriyle din görevlisinden oluşan ekipler karantinaya uyulup uyulmadığını denetliyorlar. Uymayanlara hem para cezası veriliyor, hem adli soruşturma açılıyor… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Korona mücadelesinde yeni yöntem: Her mahalle için ayrı denetim ekibi!
HABERİ PAYLAŞ

Nisan ayının ortasıydı… Koronavirüsün yaşamı etkilediği, pandemili günlerde Yıldırım İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Ekinci’ye sorduk:

“Kolay bulaşan virüslü bir hasta tespit ettiğinizde ne yapıyorsunuz?”

O da…

Önce virüslü hastayla temasta olanları evde takip adı verilen sistemi anlatıp, “Bu uygulamanın adına filyasyon diyoruz” dedi.

Açıkça söylemek gerekirse…

Korona mücadelesinde filyasyon uygulamasını ilk kez Dr. Ekinci’den o gün duyduk. Sistemi, temaslılar için neler yapıldığını ise İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkçı anlattı, biz de 16 Nisan günü bu sütunlarda yer verdik.

Bir hafta sonra da…

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X