Rusya’ya da ihraç ediliyor! Bursa’da hasat başladı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, ‘erkenci’ olarak bilinen ‘Santa Maria’ cinsi armudun hasadı başladı. Fiyatı 3 ile 3,5 lira arasında olan armudun, Rusya’ya da ihraç edildiği belirtildi.

Rusya’ya da ihraç ediliyor! Bursa’da hasat başladı
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’da şeftalide yüzü gülen üretici, armutta da beklediği rekolteye ulaştı. Üreticiler, fiyat ve verimden memnun kalırken, erkenci armudun hasadına da başladı.

İsaören Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erhan Ulu, İnegöl’ün gerek iklimi gerekse toprağının kalitesi nedeniyle Türkiye’de ürün kalitesi bakımından birinci sırada olduğunu söyleyerek, ”Armut hasadımız başladı. Hasadını yaptığımız armut ‘erkenci’ olarak bilinen ‘Santa Maria’ cinsi armut. Bu sene verim ve fiyat iyi. Her sene olduğu gibi verim ve kalite iyi. Fiyatlar 3 TL ile 3,5 TL arasında. Armutlar Karadeniz bölgesine gönderiliyor. Buraya gönderdiğimiz armutların yüzde 70’i tüccarlar aracılığıyla Rusya’ya ihracat yapılıyor” diye konuştu.

DHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X