Siyasetin Bursa buluşması!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, AK Parti ve CHP’nin önemli isimlerinin Bursa’da gerçekleştireceği toplantıların detaylarını bugünkü köşesine taşıdı…

Siyasetin Bursa buluşması!

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Eğer… Değişiklik olmazsa, genel seçime 2, yerel seçime de 2.5 yıl var. Fakat, siyasi tansiyon giderek yükseliyor. Bir yandan, yeni partiler kurulurken, bir yandan erken seçim istekleri dile getiriliyor.

İşte…

Böyle bir süreçte AK Parti ve CHP değerlendirme toplantıları için aynı gün Bursa’da buluşuyorlar.

İlk toplantı…

CHP Genel Merkezi organizasyonuyla bugün.

Bursa İl Başkanlığı’nın ev sahipliği yapacağı CHP Bursa Bölge Toplantısı’na Bursa’nın yanı sıra Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Yalova illerinden 7 Parti Meclisi Üyesi, 3 Genel Başkan Yardımcısı, 7 milletvekili, 6 il başkanı, 1’i Büyükşehir olmak üzere 25 belediye başkanı, ilçe başkanları, il disiplin kurulu başkanları ile İl Kadın ve İl Gençlik kolları başkanları katılacaklar.

Geniş katılımlı toplantı bugün saat 10.30’da BAOB Yerleşkesi Oditoryumu’nda başlayacak.

Ardından…

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın 5 bölgede planladığı İstişare Toplantısı’nın bir ayağı Bursa’da gerçekleştirilecek.

Toplantıda…

Bursa, Balıkesir, Denizli, Kocaeli, Sakarya, Konya, Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Başkanları ile genel merkez katılımcıları ve bürokratlar bir araya gelecekler.

Üstelik…

AK Parti’nin 6 Büyükşehir Belediye Başkanı yarın başlayacak toplantı için bugün eşleriyle gelecekler.

Cuma sabahı…

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla basın toplantısı var. Sheraton Oteli’ndeki basın toplantısı ardından Özhaseki ayrılırken, yine otelde saat 11.00’de başlayacak İstişare Toplantısı’na AK Parti koordinatörleri Ahmet Zenbilci, Mücahit Yanılmaz, Korkmaz Karaca, Mustafa Demir katılacaklar.

Cuma namazını Ulucami’de kılacak konuklar, protokol ziyaretleri sonrası Hanlar Bölgesi’nde inceleme yapıp Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleriyle GUHEM ve Vakıf Kent Parkı’nı ziyaret edecekler, akşam da Merinos’taki yemeği sonrası Türkiye-İtalya milli maçını izleyecekler.

Konuk başkanlar cumartesi sabahı Bursa’dan ayrılacaklar.

Salonda özel işaret: Osmangazi ve Yıldırım

AK Parti’de… Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan İstişare Toplantısı programında dikkat çekici bir ayrıntı var.

Programda…

Cuma sabahı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yapacağı basın toplantısına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da katılacaklar.

Pek çok ilden büyük 2 ilçeye, AK Parti Genel Merkezi işareti algıladık.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X