İhsan Aydın
İhsan Aydın
E-Posta: ihsanaydin@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Merinos AKKM’nin iki salonu özelleşiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce işletim hakkı BURFAŞ’a devredilen Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki iki büyük etkinlik salonu özel sektöre kiralanıyor.

Osmangazi ile Orhangazi salonlarının konser ve tiyatro etkinlikleri için satış hakları özel sektöre devredilecek.

BURFAŞ 2020-2021 sezonu için iki salondan toplamda en az 82 etkinlik yapılmasını öngörüyor. Bunların her biri için 7 bin 500 lira fiyat belirlendi.

Firmalar yılda 615 bin TL muammen bedel geliriyle açılacak ihaleye artırma teklifleriyle katılabilecek.

İhale yarın saat 10.00’da BURFAŞ toplantı salonunda gerçekleşecek.

Dün bu konuyu BURFAŞ Genel Müdürü Furkan Banaz ile konuştuk.

Merinos AKKM’de yeni bir kültür sanat takvimi oluşturmak istediklerini, bunu yaparken organizasyon firmaların rekabet koşullarının adil olması için etkinlik düzenleme haklarını devretme kararı aldıklarını söyledi.

Banaz, daha evvel aynı ihaleyi alan firmanın salgın nedeniyle tek taraflı sözleşmeyi feshettiğini de hatırlattı.

Merinos AKKM’nin kokteyl, düğün vb. gibi etkinlikleri için diğer salonları da daha önce Davet isimli firmaya kiralanmıştı.

Bursa’nın hemen her türlü kapalı etkinlikleri için tasarlanmış Merinos AKKM’de bundan böyle daha çok kültür ve sanat etkinliği görebileceğiz. Özellikle konser sayılarının da artması bekleniyor.

Diğer yandan;

BURFAŞ açılışa gün sayan Büyükşehir Belediyesinin Vakıfköy Parkı içindeki sosyal tesislerinin işletmeciliğini üstlenmeye de hazırlanıyor.

Bursa’nın Kültürpark, Botanikpark ve Hüdavendigar Parkı’dan sonra en büyük dinlenme alanlarından biri olan Vakıfköy Parkı’nın kentin doğusunda hemşerilerimizin önemli bir soluklanma mekânı olması beyleniyor.

 

Büyükşehir belirledi sorumluluk ilçelerde

 

Bursa’nın kaçak yapılarını tespit etmek artık gelişen teknoloji sayesinde iki elin parmaklarınını ucunda.

İnsansız Hava Aracı teknolojisinden yararlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin merkez 5 ilçede yaptığı tespitlere ilişkin haberleri dünkü gazetelerde okumuşsunuzdur.

Gerçekten belediyelerimizin onca takibine rağmen merkezde kaçak yapılar durmak bilmiyor.

 

Büyükşehir’in Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçelerini kapsayan hava taramalarında son altı ayda 405 bin yapıda 27 bine yakın kaçak kat ilavesi tespit edilmiş.

Büyükşehir Belediyesi böylece üst ölçekte üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş. Şimdi artık top ilçelerde. Ruhsatsız kat ilaveleri için nasıl bir yol izleyecekler?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yıkımlar konusunda da ilçe belediye başkanlarının iş makinesi ve diğer araç gereç desteği için de yardımcı olduğunu biliyoruz.

 

Dağ yolundaki yapım çalışması hızlandı mı?

 

Haftasonu memlekete giderken gözümüze takıldı.

Bursa’nın güneyindeki 4 ilçenin yol projelerinde sanki bir kıpırdanma var. İş makinesi ve çalışan sayısının arttığı dikkati çekiyor.

Özellikle pazar akşamları kente ulaşmanın çileye dönüşüğü Doğancı Barajı etabında iş makinelerinin sayısı çoğalmış.

Doğancı Menfezi ve Doğancı Tünelinin Bursa yönünde de çalışmalarda hareketlilik göze çarpıyor.

Önceki gün TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun köşemize yaptığı açıklamayla bölgedeki sorunu 2023’e kadar bitirme sözünün ardından, sanki siyasi otoritenin yüklenici firmaları işleri hızlandırmaları konusunda ikaz ettiği anlaşılıyor.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X