1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 muhtarı Endülüs’e yolluyor
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 muhtarı Endülüs’e yolluyor

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildiği ilk günden beri hiç aksatmadan sürdürdüğü bir programı var. Türkiye’nin çeşitli illerinden muhtarlarla Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geliyor.

Her ay düzenli olarak yapılan Cumhurbaşkanı-muhtarlar buluşmasında hem karşılıklı olarak mesajlar iletiliyor, hem sorunlar paylaşılıyor, hem dertleşiliyor.

Ayrıca…

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı muhtarlarla öğle yemeği yiyor.

Gerçi…

1.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-bestepe-kulliyesi-muhtarlar-bulusmasbi.jpgBaşta muhalefet partileri olmak üzere, Beştepe’deki muhtar buluşmaları zaman zaman eleştiriliyor, fakat farklı illerin mahallelerinden ya da köylerinden gelen muhtarlar da anayasa gereği en alt temsilcisi oldukları devletin yönetimi ile bir araya geliyorlar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yemek yemenin ayrıcalığına kavuşuyorlar.

Böylece…

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapalı mekan olmaktan çıkıp işlevsellik kazanırken muhtarlara da açılmış oluyor.

Bu açıdan, muhtarlar buluşması hiç de yabana atılacak bir organizasyon değil.

Yapılan son muhtarlar toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bir yerinde muhtarların da Avrupa’yı ve dünyayı tanımaları gerektiğini söyledi. Söylemekle de kalmadı, muhtarları Avrupa’ya gönderme sözü verdi.

İşte…

O söz 14-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak İspanya gezisiyle gerçekleşiyor.

Üstelik…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel konuğu olarak İspanya’ya gidecek muhtarlara, İslamiyetin Avrupa’ya açılmasında sembolleşen Endülüs özerk bölgesi programı hazırlandı.

Programda…

Bursa’dan da 10 muhtara Erdoğan’ın özel daveti geldi.

Pasaport işlemlerini dün tamamlayan ve 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı’nın özel davetlisi olarak İspanya’nın Endülüs bölgesine gidecek Bursalı muhtarlar şunlar:

Soğukpınar Muhtarı Mehmet Şirin, Kırcaali Muhtarı Şerif Akgün, Dereçavuş Muhtarı Hakan Ekim, Alaşar Muhtarı İdris Aydın, Kemerçeşme Muhtarı Sedat Topaloğlu, İhsaniye Muhtarı Selami Cengiz, Gölyazı Muhtarı İbrahim Şahin, Dikkaldırım Muhtarı Nihat Gencer, Mimarsinan Muhtarı Muhsin Sak, Esenevler Muhtarı Kemalettin Kalkan.

Geziler değişik muhtarların katılımıyla farklı periyotlarda tekrarlanacak.

 

AK Parti’de Bursa’nın “mülakatını” Ahmet Sorgun yapacak

 

Cumartesi günü temayül yoklaması için teşkilat kantarına çıkan AK Parti’nin Bursa’daki aday adayları, Ankara’dan haber bekliyor.

Çünkü…

AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen alt komisyonlar çalışmaya başladı. Örneğin, komşu il Yalova’nın aday adayları Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığındaki alt komisyonun karşısına dün çıktılar.

Kulağımıza gelenlere göre, aday adayları mülakatları için AK Parti Genel Merkezi’nde 14 alt komisyon kuruldu. Başkanlıkları genel başkan yardımcıları üstlenirken, MKYK üyesi milletvekilleri de üye olarak görevlendirildi.

Buna göre…

Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bingöl ve Tokat’la birlikte Bursa’nın 1 ve 2 nolu bölgeleri için aday adaylarıyla mülakatları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun başkanlığındaki alt komisyon yapacak.

Komisyonda…

Sorgun’un yanı sıra üye olarak da Mustafa Köse, Cahit Özkan, Seda Görenbölük, Nurettin Çelik görev aldı.

Bursa’dan 1. Bölge’de 138 ve 2. Bölge’de 157 olmak üzere toplam 295 aday adayı komisyonun karşısına çıkacak. Milletvekilleri ve eski milletvekilleri, temayülde olduğu gibi alt komisyonun mülakatına da katılmayacaklar.

Bursa Milletvekili Efkan Ala ise Mehdi Eker başkanlığındaki alt komisyonda Afyon, Burdur, Gümüşhnane, Hakkari, Iğdır, Karabük, Karaman, Kars, Kayseri, Kocaeli, Rize, Şırnak illerinin mülakatlarına katılacak.

 

Kanuni’nin 650 yıllık Kükürtlü Bahçe' sine kepçeyle düzenleme

 

4.-yazi-icin-kukurtlu-bahce-kepceyle-duzenrleme.jpegKısa adıyla GÜMÇED olarak bilinen Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Genel Başkanı Adnan Önürmen’in geçtiğimiz hafta çektiği fotoğraflara bakarken ağzımız bir karış açık kaldı.

Çünkü…

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan 650 yıllık Kükürtlü Bahçe’nin hem tarihi, hem de bitki örtüsü bakımından eşsiz dokusuna inşaat kepçesi sokmuşlar, düzenleme yapıyorlar.

Çekirge Caddesi üzerinde olan ve Bursalıların yıllardır kenarında oturup bir bardak çayla huzur buldukları havuzun çevresinde tarihten kalan her şey kepçe darbeleriyle tarumar olmuş.

Üstelik…

Bu tarihe kepçeli düzenleme işini Kükürtlü Bahçe’nin sahibi durumunda olan Uludağ Üniversitesi’nin yaptığını söyleyen GÜMÇED Genel Başkanı Adnan Önürmen gördüklerini anlatırken neredeyse ağlayacaktı ve “Uludağ Üniversitesi yönetiminin bu ilk tarih katliamı değil. Görükle Kampusu’nda da yol geçirmek için Bizans döneminden kalan tarihi mezarları tahrip ettiler” dedi.

Gerçekten de...

Kanuni’nin 650 yıllık eserinin halini görünce içimiz sızladı.

 

Bursalı işkadınlarının Almanya çıkarması: Hessen’de iş zirvesi

 

Hafta sonunda… Kısa adı BUİKAD olan Bursa İş Kadınları Derneği Başkanı İpek Yalçın’ın sosyal medya paylaşımlarında Bursa’nın Almanya’daki kardeş eyaleti olan Hessen’de yaptıkları görüşmeleri fark ettik.

Dün de…

O görüşmelerle ilgili ayrıntılı bilgi BUKİAD Yönetim Kurulu Üyesi Janset Beklen’den geldi.

Gördüğümüz kadarıyla…

İpek Yalçın başkanlığındaki BUİKAD heyeti Hessen’in Federal ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Lucie Puttrich’in davetiyle gerçekleşen gezide iki ülke ticaret ağının güçlendirilmesini görüşmüşler.

5.-yazi-icin-buikad-baskani-ipek-yalcin-ve-hessen-bakani-lucie-puttrich-004.pngBu arada…

Örnek projelerini sunan BUİKAD, sanayide çalışan annelere yönelik kreş projelerini anlattı, bazı tesisleri de ziyaret etmiş. Ziyaretin ikinci gününde de kadın dernekleri buluşması gerçekleşmiş.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.