Havalimanlarını kapatarak koronavirüs illeti azalır mı?

Önceki gün, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan salgın nedeniyle haziran ayından bu yana kapalı tutulan Yenişehir Havalimanı’nın yeniden uçuşlara açılması için Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bir çağrı yaptı. Anadolu’da açık olan havalimanlarının ismini vererek, Yenişehir’in niçin uçuşa açılmadığını sordu. Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın yazdı…

Havalimanlarını kapatarak koronavirüs illeti azalır mı?

Salgın için elbette tedbir alınacak.

Bulaş riskini azaltacak tedbirlere elbette harfiyen riayet edilecek ama Bursa’nın sanki cezalandırılıyorcasına havalimanının halen kapalı tutulması sorgulanmalıdır.

3 milyonu bulan nüfusuyla ülkenin 4. büyük kenti olan Bursa’nın havalimanının niçin açılmadığı bizzat bu kentin vekilleri ve yöneticilerince de sorgulanmalıdır.

Havalimanı kapatılarak salgından kurutulunacak ise önce dünyanın dört bir yanından yolcu ağırlayan İstanbul Havalimanı uçuşlara kapatılmalı.

Önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Türkiye’deki bütün bulaşın İstanbul kaynaklı olduğunu duyurdu.

İstanbul ve Türkiye’nin diğer kentlerindeki havalimanları şıkır şıkır çalışırken  Yenişehir’in kapalı kalması inandırıcı gelmiyor.

İhsan Aydın yazısının devamı için tıklayın…

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X