1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP lideri Bahçeli’den Fırat Yılmaz Çakıroğlu mesajı
MHP lideri Bahçeli’den Fırat Yılmaz Çakıroğlu mesajı

MHP lideri Bahçeli’den Fırat Yılmaz Çakıroğlu mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız"dedi

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege Üniversitesindeki gerginlikte Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bıçaklanarak hayatını kaybetmesine ilişkin "Milliyetçi ülkücü hareket vakarından, sabrından, asaletinden elbette taviz vermeyecek, projelendirilen oyunlara kapılmayacak, kanlı döngünün içine düşmeyecektir. Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız" değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, milliyetçi ülkücü hareketin yeni ve tarifsiz bir acıyla karşı karşıya olduğunu belirterek "Üniversite kampüslerine yuvalanmış eli kanlı teröristler, gencecik bir evladımızı, kalbi vatan aşkıyla çarpan bir ülküdaşımızı, henüz hayatının baharında bir millet sevdalısı fidanımızı katletmiştir" ifadesini kullandı. 

Çakıroğlu'nun, PKK'lılarca şehit edildiğini, bunun herkesin yüreğini yaktığını ifade eden Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öfkemiz dağ gibi, durum çok ciddi, tehdit çok büyük, kederimiz tahammül edilemeyecek boyuttadır. PKK'lı alçaklar AKP'nin yardım ve yataklığıyla Türkiye'nin her yerine mevzilenmekte, hayatın her alanına nüfuz etmektedir. Yıkım projesiyle belini doğrultan, ihanet süreciyle şımaran ve kuduran teröristler masum canlara, hiçbir suçu ve günahı olmayan vatan evlatlarına kıymaktadır. Türkiye, sözün bittiği noktaya doğru günden güne savrulmakta, yönetilemez, öngörülemez bir hale hızla sürüklenmektedir. İç kavga ve karışıklık ortamı planlayan çevrelerin oyun ve tezgahları toplumsal huzur ve asayişe kast etmekte, bunun yanında birlikte yaşama iradesini kırmaktadır."

"Sorumlular, mutlaka mahşeri vicdan ve adalet önünde hesap vereceklerdir"

"AKP'nin Ankara'da, İmralı'da ve Kandil'de pazarlık yaptığı, jest ve tavizlerle elini güçlendirdiği hainler, saldırı ve tahrik kampanyalarına devamlı yenilerini eklemektedir" iddiasında bulunan Bahçeli, Çakıroğlu'nun bıçaklanarak hayatını kaybetmesinin gerçek sorumlusunun hükümet ve devlet görevlileri olduğunu öne sürdü. Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Fıratımızı hayattan koparan İzmir'deki kanlı cinayet, AKP-PKK ortak yapımı olarak milli hafızalara kazınmıştır. Ege Üniversitesinde süren bölücü tehdide rağmen emniyet tedbirlerini almayan, ülküdaşımızın ağır yaralanmasından sonra ambulansın zamanında gelmesini sağlamayan veya sağlayamayan kim varsa akan kanda payı vardır. Sorumlular, mutlaka mahşeri vicdan ve adalet önünde hesap vereceklerdir. MHP, şehidinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecektir. Milliyetçi ülkücü hareket, vakarından, sabrından, asaletinden elbette taviz vermeyecek, projelendirilen oyunlara kapılmayacak, kanlı döngünün içine düşmeyecektir. Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız."

Hiçkimsenin milliyetçi ülkücü hareketin cesaretini sınamaya, metanetini test etmeye, dayanıklılığını ölçmeye kalkışmaması gerektiğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti: 

"Yarım asırdır şehit veren, onurlu mücadelesiyle ilke ve ülkülerinden ayrılmayan kutlu davamızı provokasyonlara, kapalı devre sürdürülen operasyonlara, devlet içine konuşlanmış çetelerin senaryolarına hiçbir güç alet edemeyecektir. Sokağın dilinde buluşan, sokak ruhuyla nifak saçan AKP-PKK'ya karşı, milletin hizmetinden sapmayarak, sandığın ve demokrasinin yolundan ayrılmayarak kararlı yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Milliyetçi ülkücü hareket, ölüm, kumpas, şantaj, komplo ve saldırıya teslim olmayacak; hak bildiği, doğru gördüğü, inanıp vicdanında simgeleştirdiği ülkülerinden milim de olsa dönmeyecek, ödün vermeyecektir."

"AKP-PKK terörü aklını başına almalı, ateşle daha fazla oynamamalı, önümüze derin çukurlar kazmaktan acilen vazgeçmelidir" görüşünü savunan Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

"Şayet sözün bittiği noktaya tam olarak gelinirse olacak ve doğacak olaylardan milliyetçi ülkücü hareket, mesul tutulamayacaktır. Kahrımız ve celalimiz devasadır, konu vatan ve millet esenliği olunca gözümüzü daldan budaktan esirgemeyeceğimizi herkes bilmektedir. Bu düşüncelerle aziz dava arkadaşlarımı sakinliğe davet ediyor, AKP-PKK tuzağına titizlikle, uyanıklıkla ve sabırla dikkat etmelerini bekliyorum. Türkiye'yi istikrarsızlığa itecek, kavga ve kaosa düşürecek her niyet ve teşebbüse mesafeli tavrımız devam edecek, ihanet ve cinayetlerin faturası 7 Haziran'da şer ortaklarına çıkarılacaktır. Ülküdaşımız, şehidimiz, Yusuf yüzlümüz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Fatihalarla Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine, sevenlerine, milliyetçi ülkücü harekete sabırlar niyaz ediyorum. Hepimizin başı sağolsun diyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.