1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Afrin için kararlılık mesajı: Hem sahada, hem de masada olacağız
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Afrin için kararlılık mesajı: Hem sahada, hem de masada olacağız

A+A-

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı harekatında 49. güne geldik. Teröristlerin bağlantı noktası olarak kullandığı stratejik tepeleri tek tek ele geçiren Mehmetçik dünyanın en dikkatli savaşını yapan ordu olarak destan yazıyor.

Harekatın mayıs ayına kadar tamamlanacağını da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı.

İşte…

Bu açıklamayla birlikte operasyon sonrasına yönelik değerlendirmeler gündeme gelmeye başladı. İlk mesajı da Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu verdi.

Özellikle…

1.-yazi-icin-basbakan-yardimcisi-hakan-cavusoglu-005.jpgKerkük, Erbil, Musul, Telafer bölgelerinde yaşayan Türkmenlerin neredeyse bir asırdır yüzlerinin gülmediğine dikkat çeken Çavuşoğlu, yaşanan bu zulme karşı kimsenin bizden sabır beklememesi gerektiğini ifade ediyor.

Üzerinde durduğu şu:

“Bugün Afrin’deki teröre göz yumanlar da aynı gafillerin ta kendileridir. Teröristler Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimizi katlederken gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar.”

Yanı sıra…

Harekat konusunda Türkiye’nin kararlılığını net bir dille ortaya koyuyor:

“Saldırıların, ihanetlerin ve maalesef parçalanmaların çok yaygın olduğu bir dünya sahnesinde hareketsiz ve pasif kalmak yok olmakla eşdeğerdir. İşte bu yüzden Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla ifade ettiği gibi biz hem sahada olacağız, hem de masada olacağız.”

Sahadan gelen başarı haberleriyle oluşan duygularını da paylaşıyor:

“Afrin’e giden Mehmetçik ile taptaze bir umut ırmağı, mahzun ve masum gönüllere doğru akmaya başladı.”

Umudu şu:

“İyilik deryasından beslenen bu güzel ırmağın çağıldaması, bambaşka bir anlam taşır. Gün gelir ırmaklar buluşur, yeryüzündeki tüm kötülük iyilikle yok edilir.”

Bir kez daha kararlılık mesajı veriyor:

“Durum ve şartlar ne olursa olsun bizler, heva ve hevesleri, hırs ve ihtirasları uğruna vicdan, hakkaniyet ve merhametini kaybetmiş kötülerin iyiliği mağlup etmesine asla göz yummayacağız.”

Şunu da ekliyor:

“Her oyunu bozmaya yetecek güçteyiz. Aziz milletimizi küçümsemeye kalkışanların mukavemetinin nasıl kırıldığını tüm dünyaya ilan ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.”

 

Medeniyet inşasında Vakıf Kuran Kadınlar

 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajını, kendisine bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğüprojesini duyurarak verdi.

Buna göre…

Her yıl farklı bir temayla düzenlenen Vakıf Haftası’nın bu yılki teması Vakıf Kuran Kadınlar olarak belirlendi.

Çavuşoğlu şunu vurguladı:

“Medeniyetimizin inşasında kadınlarımız faal görev aldılar. Gevher Nesibe Sultan’dan Mahperi Hunad Hatun’a, Mihrimah Sultan’dan Hüsnüşah Hatun’a hayırda yarışan tüm kadınlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.”

 

Bursa’dan Batman ve Mardin köy okullarına KADEM yardımı

 

3.-yazi-icin-kadem-bursa-batman-ve-mardin-yardim.jpgKuşku yok ki… Ülkeyi ayakta tutan ve toplumu sosyal yönden birbirine bağlayan sağlam bir çimento var: Yardımlaşma.

Üstelik…

Toplumumuzun yardımlaşma duygusu o kadar gelişmiş ki, ülkenin bir ucundan bir ucuna yardım eli uzanabiliyor.

İşte…

Kısa adıyla KADEM olarak bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği Bursa Temsilcisi Hatice Akbaş Şahin bu toplumsal özelliğin huzurunu yaşıyor.

Batman ve Mardin’deki köy okullarında öğrenim gören öğrenciler için Bursalı hayırseverlerden toplanan yardımları KADEM Bursa Temsilcisi Hatice Akbaş Şahin bizzat götürdü.

Köy okullarındaki çocuklara giysi, oyuncak ve kırtasiye yardımlarını dağıtan Şahin’e bu duygulandıran ve huzur veren yolculukta KADEM Bursa Gençlik Komisyonu eşlik etti.

Bursa’dan götürülen yardımları alan yardımları alan çocukların mutluluğuna KADEM’in gençleri de tanık olmanın  huzuruyla geri döndüler.

 

Türkiye’ye örnek olacak bir bağış önergesi

 

4.-yazi-icin-ercan-ozel.jpgAfrin harekatı sürerken, Yenişehir ve Büyükşehir Belediye Meclisleri’nin İYİ Parti Grubu üyesi Ercan Özel’den çok özel bir çağrı geldi.

Özel, 2019’daki yerel seçime 13 ay kaldığını anımsatarak, Yenişehir Belediye Meclisi üyelerini kalan 13 ayda almaları gereken toplantı harcırahlarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamaları için önerge verdi.

Ercan Özel’in önergesi Türkiye’ye örnek olacak bağışın önünü açacağa benziyor.

 

Gazeteciden dizide iyi bir büyükelçi oldu, ama o da uzun sürmedi!

 

5.-yazi-icin-ahmet-utlu-soz-dizisi.pngAnımsadıkça keyifleniyoruz… 1983’te Hakimiyet’e ilk adımı attığı günden beri Ahmet Utlu ile çok güzel gazetecilik anılarımız var. Gerçi, Bursa yerel medyasında çok uzun çalışmadı, ama iz bırakan haberlere imza attı.

İstanbul’da Sabah gazetesinde savaş muhabirliği yaptı. Nepal’dan motoruyla İstanbul’a gelişi Güneş Doğudan Yükselir adıyla belgesel olarak televizyonda yayınlandı. Onu başka belgeseller izledi.

İlk evliliğini 1993’te Sezen Aksu ile yapan Ahmet’le zaman zaman konuşuyoruz, ama iyi bir dizi izleyicisi olmadığımız için oyunculuğu denediğini kaçırmışız.

Meğer…

Star TV’deki Söz adlı dizide yabancı büyükelçiyi canlandırıyormuş. Fakat 16. bölümde öldürülerek diziye veda etmiş.

Gerçi, öldürülme sahnesi içimize sinmedi, ama el attığı her işte olduğu gibi Ahmet Utlu’yu oyunculukta da başarılı bulduk.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.