Bursa’da 103 milyon liralık dev arazi satışı!

Olay Gazetesi Yazarı ihsan Aydın, Milli Emlak’ın Bursa’da satışa çıkardığı arazileri köşesinde paylaştı…

Bursa’da 103 milyon liralık dev arazi satışı!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Yerel seçimler bitti. Artık 4 yıl önümüzde seçim gözükmüyor. Tabii ki, erken bir genel seçim kararı alınmaz ise. Seçim öncesi devletin ve partilerin harcamaları hayli fazlaydı.

Hazine kasalarının boşaldığı bir gerçek. Hazinenin kasası dolu olsa, emeklilerin ek zam taleplerini kulak tıkayan iktidar partisi, bu yüzden seçimi kaybetmeyi göze almazdı?

Şimdi boşalan o kasaların yeniden dolması için illerdeki Milli Emlak arazilerinin satışında düğmeye basılmış. Bursa’da da ilk etapta 9 Milli Emlak arsası ve arazisinin satışı için ilana çıkıldı.

İçinde Bursa’nın emlak değeri ve rantı en yüksek ilçelerinden Nilüfer’in İhsaniye Mahallesi’ndeki 1,5 dönümlük ticari alan arsası da var. Burası tam 36,7 milyon lira tahmini bedel üzerinden açık teklif yöntemiyle satışa çıkarıldı.

Yine Nilüfer ilçemize bağlı Görükle’de Kurtuluş Mahallesi’ndeki 6 dönümlük tarımsal niteliği korunacak alan da 22,5 milyon lira bedel üzerinde satılacak.

Keza, Yunuseli, Sırameşeler, Yolçatı ve Gökçeköy’de de değişik vasıf ve ebatlardaki arsa ve araziler Uludağ ile Ertuğrulgazi Milli Emlak müdürlüklerince Bursa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde gerçekleşecek ihaleyle 29-30 Nisan tarihlerinde açık teklif yöntemiyle satılacak.

Hazine, Bursa’daki 9 mülkünü toplamda 103.6 milyon lira tahmin bedel üzerinde satışa çıkardı. Rekabet ile bu rakamın yükselebileceğini de ekleyelim.

Benzer arsa ve arazi satışlarına, seçimlerden kasaları boşalmış olarak çıkan belediyelerimizin de başlaması bekleniyor.

Özellikle, personel maaşlarını ödeyemeyen ve hesaplarında haciz bulunan Nilüfer ve Mudanya belediyelerinin de envanterlerindeki mülkleri satarak sıcak nakit krizini çözeceklerini düşünüyoruz.

Bursa’daki diğer belediyelerimizin de önümüzdeki günlerde meclislerine mülk satış izni için başvuracakları tahmin ediliyor.

Hasılı, hem devletin hazinesi hem de yereldeki belediyleler seçimin ardından boşalan kasalarını, zayıflayan bütçelerini güçlendirmek için gayrimenkul satışlarına yönelecekler.

Kentimizdeki Uludağ ve Ertuğrulgazi Milli Emlak müdürlükleri bu işe başlamış bile.

Olay Gazetesi Yazarı ihsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X