Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Sağırlar Köyü sakinleri BUSKİ’den yardım istiyor

Söz Sizde köşesinin sürekli takipçisiyiz ve birçok sorunun sizin aracılığınızla çözüme ulaştığını görüyoruz. Bu anlamda size çok teşekkür ederiz.

Bizler yaklaşık 3 bin nüfuslu Orhaneli’nin Altıntaş Mahallesi (SağırlarKöyü) sakinleriyiz. Bir sorunumuz var ve bunun için defalarca dilekçeler yazmamıza rağmen çözüme ulaşamadığımız için size yazmaya karar verdik.

sagirlar.jpgBizim köyün su sorunu var. Köyümüz mahalle olduğunda mahallemize su saati takıldı ve fakat su yok. BUSKİ’nin sürekli su arızası veya başka bir sorun olması haricinde bizlere su sağlaması gerektiğini düşünüyoruz.

Aslında köyümüzün etrafı sularla çevrili ve depomuza 7 bölgeden su gelmekte. Sorunumuz su içinde susuzluk çekmek. Su var ama çeşmelerde yok. Depomuz küçük ve buraya gelene kadar arızalar kaçaklar var. En son geçtiğimiz bayramda su yüzünden enfeksiyon kaparak birçok insan rahatsızlandı.

BUSKİ’nin bu duruma bir çözüm bulmasını mahalle sakinleri olarak ivedilikle beklemekteyiz.

Sesimiz olduğunuz için Söz Sizde köşesine bir kez daha teşekkür ediyor, ilgililerin ilgisini talep ediyoruz.

Saygılarımızla.

Sağırlar Köyü sakinleri

 

Turizmin cazibe merkezi Gölyazı ve çevresi sivrisineklerden nasıl kurtulur?

golyazi-003.jpgUlubat Gölü ve kıyılarının eşsiz bir güzelliğe sahip olduğu, yabancı turistlerin gözbebeği olabileceği bir gerçek. Ancak bugünlerde Gölyazı sinek ve sivrineklerle boğuşuyor. Yemek yemeniz bir tarafa, çayı, kahveyi bile sineklerden içemezsiniz. 
Köyde yaşayan vatandaşlar da ziyarete gelen misafirler de bu sıkıntılardan muzdarip durumda. İşyeri sahipleri ise sineklerin yanı sıra yarım kalan yollardan sıkıntılı.

Bir turizm merkezi olması gereken Gölyazı ve Ulubat Gölü ne yazık ki sivrisineklerden dolayı sıkıntı yaşıyor. Şehrimizi yönetenler de Gölyazı’nın turizme kazandırılması bakımından çalışmalar yapıyor ancak bu sivrisinek sorunu çözümlenmeden birçok yatırım amacına ulaşamayacak gibi. Gölyazı’nın bu sıkıntıdan kurtarılması en büyük hizmet olacaktır diye düşünüyoruz. 

Doğa harikası Gölyazı ve Ulubat Gölü turizm için cazibe merkezi olacak güzellikle bir yer.

Gölyazılı okurunuz

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X