Bursa Büyükşehir’de ültimatom gibi genelge! İkinci bir emre kadar durduruldu…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Büyükşehir’de tüm bürokratları ve birimleri ilgilendiren başkanlık genelgesi yayınladı… Detayları Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, köşesinde paylaştı.

Bursa Büyükşehir’de ültimatom gibi genelge! İkinci bir emre kadar durduruldu…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin 47 yıl sonra yeniden kazandığı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde değişim rüzgarı lodosa dönüşebilir.

Bayram dönüşü başlanılan ilk mesai gününe Büyükşehir’de tüm bürokratları ve birimleri ilgilendiren başkanlık genelgesi yayınlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in imzasıyla yayınlanan genelgeyle, 15 Nisan tarihi itibariyle Büyükşehir Belediyesi, genel müdürlükler ve belediye iştiraklerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış satışı ve benzeri gibi tüm işlemler ikinci bir emre kadar durduruldu.

Büyükşehir tarihinde belki de ilk kez bu kadar keskin bir genelge ile her şeyin durması isteniyor.

Başkan Bozbey’in yeni kadrolarını oluşturmasına kadar genelgenin geçerliliğini sürdüreceği konuşuluyor.

Yani, önceden ihale takvimiyle duyuruya çıkılmış olsa bile her türlü ihale gerçekleşemeyecek.

Yöneticilerin ödeme yapma, personel alma, çıkarma vb. gibi yetkileri de sonlandırılmış durumda.

Genelgenin Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumlarıyla, şirketlerini adeta geçici süreliğine kilitleyeceğini söyleyebiliriz.

Taa ki, ikinci bir genelge ile yeni yöneticilerin işbaşı yapmasıyla bu işlemlere yeniden başlanabilecek.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ

5 adet yorum var

  1. Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanını hemen gelir gelmez yaptığı icraatlerinden dolayı CHP’li olmasam da tebrik ederim. Gerek yabancı dille yazılı tabelaların yasaklanması, gerekse suya %25 indirim yapılması ve yayınlanan genelgenin yapılması çok güzel icraatlerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X