1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. AK Parti’de seferberlik: FSM hastane alanındaki ilk miting!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti’de seferberlik: FSM hastane alanındaki ilk miting!

A+A-

Seferberlik… Geride bıraktığımız hafta sonu başladı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu başkanlığında, başta AK Parti’nin il yönetim kurulu olmak üzere ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla toplantılar yapıldı.

Toplantılara Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.

Üstelik…

Dobruca’daki Büyükşehir tesislerinde yapılan toplantıların tek gündem maddesi vardı. O da, 21 Ocak Pazar günü AK Parti İl Kadın Kolları kongresi için Bursa’ya gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılacak karşılama ve ağırlanmasıydı.

Ortaya çıkan taslak program, Ankara’dan gelen Koruma ekibinin yaptığı incelemelerden sonra önceki gece kesinleşti ve saat de belli oldu.

İlk olarak da… 1.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-001.jpg

Nilüfer’de kongrenin yapılacağı Tofaş Spor Salonu’nun dışında Bursalılara hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşacağı alan için son karar verildi.

Buna göre…

Erdoğan pazar günü Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde hastane alanı olarak bilinen boş alanın alt bölümüyle Tofaş Spor Salonu arasında toplanacak kalabalığa konuşacak.

Cumhurbaşkanı’nın konuşması programa göre saat 14.00’te başlayacak.

Alanın üst tarafı, yani FSM Bulvarı yanındaki hastane alanının giriş bölümü ilçelerden gelecek otobüslerin park etmeleri için ayrıldı.

Böylece…

Nilüfer Belediyesi’nin 29 Ekim’lerde konser organizasyonları yaptığı ve bazı etkinliklere tahsis edilen bu alanın altındaki bölge ilk kez bir mitinge ev sahipliği yapacak.

İşte…

AK Parti teşkilatları FSM hastanı alanındaki ilk Cumhurbaşkanı mitingi için bu nedenle seferberlik ilan edip pazar gününden itibaren kolları sıvadılar.

Hazırlıkları…

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a sorduk. Şunu söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Bursa’ya çok değer veriyor ve Bursalıları önemsiyor. Hemşerilerimiz de kendisini çok seviyorlar. Pazar günü bu sevginin karşılıklı olarak ortaya çıkacağına inanıyoruz.”

Şunu da ekledi:

“Biz biliyoruz ki çok büyük bir katılım olacak ve Cumhurbaşkanımızı her zaman olduğu gibi Bursa en güzel şekilde ağırlayacak.”
 

8 bin kişilik salonu kadınlar dolduracak 2.-yazi-icin-ak-parti-il-kadin-kollari-baskani-gulten-kapicioglu.jpg

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pazar günü FSM Bulvarı’ndaki hastane alanının alt tarafıyla Tofaş Spor Salonu arasında konuşacak.

Bu alanın talkım tıklım dolması için teşkilatlar çalışıyorlar.

Yanı sıra…

AK Parti İl Kadın Kolları kongresinin yapılacağı 8 bin kişilik Tofaş Spor Salonu’nu da kadınlar dolduracaklar.

Açıkçası…

Bursa’da böylesine büyük kadın toplantısı görmedik. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu o nedenle çok yoğun. Bir yandan yönetim, diğer yandan 8 bin kadınla salonu doldurmak için çalışıyor.
 

Dünyanın en büyük kadın örgütü 3.-yazi-icin-emine-yavuz-gozgec.jpg

 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı’ndan gelen Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç hem Kadın Kolları’nın iç bünyesini biliyor, hem TBMM siyasetini yaşıyor.

Nitekim…

AK Parti’nin ilçelerdeki kadın kolları kongrelerindeki konuşmalarında bir cümlesi dikkatimizi çekti:

AK Parti Kadın Kolları 4 milyonu aşan üyesiyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu. Kadınsız siyaset, kadınsız demokrasi, kadınsız millet olmaz.”
 

Ankara kulisi: Emniyet Müdürü Osman Ak Vali mi oluyor? 4.-yazi-icin-emniyet-muduru-osman-ak.jpg

 

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak 5 Eylül 2017 günü göreve başladı. Fakat, belki de en kısa süre Bursa Emniyet Müdürlüğü yapan kişi olacak.

Çünkü…

Yürürlükte bulunan ve emniyet müdürlerinin emeklilik yaşını 60 yaş olarak belirleyen yasa gereği, Ak’ın bu yılsonunda emekli olması gerekiyor.

Geçmişte…

FETÖ kumpası nedeniyle açığa alındığı için en verimli yılları heba olan ve daha geç terfi edip yaşıtlarının kıdem olarak gerisinde kalan Osman Ak’ın müdürlük süresi de yaşıtlarının hizmet sürelerinin gerisinde kalacak.

Ne var ki…

Yüksek beklentilerle Bursa Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Osman Ak’ın deneyimlerinden Ankara biraz daha yararlanmak istiyor. 5 yıl daha hizmet verebilmesi için Vali olarak atanması yolunda hazırlık yapıldığı kulağımıza geldi.

Hatta…

İçişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlandığı konuşulan Valiler Kararnamesi’nde yer almasının da yüksek olasılık olduğunu duyduk.

Ancak…

Ak eğer vali olursa Bursa’da mı kalacağı, yoksa başka bir ile mi atanacağı tahmin edilemiyor.
 

Hedefleri çok büyük: Ezilen yerine yön veren güçlü kadınlar 5.-yazi-icin-kadem-genclik-kolu-melek-temel,-kaan-cakir,-ilayda-berfu-eren.jpg

 

Dikkatimizi çekiyor… Kısa adıyla KADEM olarak bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği Bursa Temsilciliği bünyesinde oluşturulan Gençlik Kolu temposunu yavaş yavaş yükselterek etkinlik alanını genişletiyor.

Başkan Melek Temel, Başkan Yardımcısı Kaan Çakır ve Uludağ Üniversitesi KADEM Topluluğu Başkanı İlayda Berfu Eren’le konuşurken; hedeflerinin ve hayallerinin çok büyük olduğunu fark ettik.

Her hafta cuma akşamları herkese açık düzenledikleri deneyim paylaşımı toplantılarında kent yöneticileriyle gençleri buluşturuyorlar. Geçen hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Alienur Aktaş’ı ağırladılar.

Şimdi…

Doğu illerindeki öğrenciler için “Onun ayağı ısınsın, senin de yüreğin” sloganıyla ayakkabı ve giysi yardımı planladılar. Şubat ayında ses getirecek bir sempozyuma hazırlanıyorlar.

“Ezilen yerine yön veren güçlü kadınlar” başlığıyla Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenecek sempozyum tarihten bugüne güçlü kadınları ele alacak.

2 günlük sempozyumda sunumlar yarışma formunda olacak ve en iyi sunum bir Avrupa ülkesine gezi kazanacak.

Ayrıca…

Bursa Teknik Üniversitesi’nde de her ay film günleri yapıyorlar. Salonda sinema etkisi için mısır-meyve suyu geleneğini de sürdürüyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.