1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Çavuşoğlu'ndan otoyola net ayar: Mustafakemalpaşa'ya çıkış verin!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Çavuşoğlu'ndan otoyola net ayar: Mustafakemalpaşa'ya çıkış verin!

A+A-

Yer, Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi toplantı salonu... Kürsüde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu var. Yanında da AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman oturuyor.

Seçim çalışması için geldiği ilçede yaptığı değerlendirme toplantısında proje ve yatırımlar hakkında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan bilgiler veriyor. Belediyenin proje ve hizmetlerini anlatıp, ihtiyaçları sıralıyor.

Salonda...

Belediye Meclisi üyelerinin yanı sıra belediye ve ilçe bürokratlarıyla ilden gelen yönetici konumundaki bürokratlar da var.

Bu nedenle...

1.-yazi-icin-basbakan-yardimcisi-hakan-cavusoglu-mustafakemalpasa-degerlendirme-toplantisi.jpgBaşbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ortaya çıkan sorunlar ve taleplerde anında bilgi alıp işlerin hızlanması için talimatlar veriyor ve koordinasyon sağlıyor.

Bu ortamda...

Sıra "artık Mustafakemalpaşa'dan geçmeyen otoyola" geliyor.

Anımsanacağı gibi...

İstanbul'dan başlayıp Bursa'dan geçerek İzmir'e ulaşan otoyolun projesi hazırlandığında güzergah Uluabat Gölü'nün güneyinden geçip Mustafakemalpaşa'dan Susurluk'a gidiyordu.

Ne var ki...

Uluabat'ın su toplama havzasında kalması, tarihi değerleriyle arkeolojik SİT alanı olması ve doğal güzellikleri nedeniyle güzergah değişti ve yol gölün kuzeyine alındı.

Öyle olunca da...

Mustafakemalpaşa'dan uzaklaşıp Karacabey'den Susurluk'a bağlandı.

İşte...

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan buna dikkat çekip 100 bin nüfusu aşan ve hızla gelişen Mustafakemalpaşa ile her gün büyük fabrika sayısı artan Organize Sanayi Bölgesi için otoyolun önemine dikkat çekerken "Otoyola çok ihtiyacımız var" diyor.

Bunun üzerine...

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu otoyol projelerini hazırlayıp yapımını denetleyen Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlüğü temsilcisine dönüp "Mustafakemalpaşa'ya çıkış verilmesi gerektiğini" söylüyor.

Bürokrat projeyi anlattığında bu kez görüşünü talimata dönüştürüyor:

"Burada büyük bir ilçe ve büyüyen bir sanayi bölgesi söz konusu. Girişsiz-çıkışsız bırakamayız. Otoyoldan Mustafakemalpaşa'ya çıkış verin."

Şunu da ekliyor:

"Bu değişikliğin takibini bizzat ben yapacağım."

 

Doğal samimiyet ve vatandaşla sıcak temas

 

2.-yazi-icin-mustafakemalpasa-esnaf-turu-basbakan-yardimcisi-hakan-cavusoglu.jpgBaşbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu gittiği her yerde vatandaşla sıcak temas kurmaya. esnaf ziyaretleri yapmaya önem veriyor. Böylece insana dokunan siyaset izlerken de samimi davranıyor.

Nitekim...

Mustafakemalpaşa'daki değerlendirme toplantısı yanında caddelerde dolaştı, sokaklara girip çıktı. Bazen karşılaştığı dostlarla şakalaştı, bazen esnafa hatır sorup dertlerini dinledi.

Ortaya da doğal samimiyette görüntüler çıktı.

 

Refik Özen'in saha izlenimleri: İmar barışı olumlu yansıyor

 

3.-yazi-icin-ak-parti-1.-bolge-3.-sira-adayi-refik-ozen-001.jpgÇocukluğu ve gençliği çarşıda geçti. Rahmetli babası Kamil Özen'in Cumhuriyet Caddesi'nde toptan züccaciye, rahmetli amcası Abidin Özen'in de Çancılar'dan Cumhuriyet Caddesi'ne inişte Abidin Usta Lokantası vardı.

O nedenle...

Hep çarşının ve toplumun içinde oldu. Bu da siyasetine yansıdı. AK Parti'de kuruluş dönemi sonrası İl Yönetim Kurulu'na girerken güler yüzlü ve saygılı yaklaşımıyla herkesin sevdiği isim oldu.

Bu çizgi onu 2010'da AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı'na taşıdı, oraya da imzasını attı.

Tanıdığımızdan beri hiç değiştirmedi. Herkesi dinledi, dertlere çözüm bulmaya özen gösterdi. 7 Haziran 2015 seçimi için AK Parti'den milletvekili aday adayı olurken "Bursa'ya özen gerek" sloganıyla yola çıktı.

O seçimde listeye giremedi, ama AK Parti Genel Merkezi unutmamış olacak ki, Bursa'ya özen göstermek adına, aday adaylığı başvurusu olmayan Refik Özen'i listede 1. Bölge'nin 3. Sırası'na koydu.

Keşke bu günleri rahmetli babası ve amcası da görselerdi.

Sohbet ederken...

Siyasi yaşamı boyunca hep en kolay temas kurulan olan Refik Özen'e gece gündüz çalıştığı sahayı sorunca gözlemini şöyle paylaştı:

"İmar barışı çok iyi oldu. Büyük bir kitlenin sorununu çözüyor. Gittiğimiz her yerde olumlu yansımalarını görüyoruz. Vatandaş memnun."

 

"AK Parti sahada sanılandan daha iyi"

 

AK Parti Bursa listesinde 1. Bölge 3. Sıra milletvekili olan Refik Özen genç yaşına karşın 7 yıl il yöneticiliği ve İl Başkan Yardımcılığı, 2 yıl da Osmangazi İlçe Başkanlığı siyasi deneyimine sahip.

Seçim çalışmalarını aktarırken şunu vurguladı:

"AK Parti sahada sanılandan çok daha iyi. Gittiğimiz her yerde bunu çok net görüyorum."

Örnek de verdi:

"Görükle'de yüzde 17 oy aldığımız bir mahalle var. Bu seçimde orası da değişti. Her yerden daha fazla ilgi gördük."

 

MHP öneriyor: Murat Hüdavendigar'ın duası türbesine konsun

 

5.-yazi-icin-cemil-aydin-001.jpgOsmangazi Belediye Meclisi MHP Grubu Sözcüsü Cemil Aydın'ın duyarlılık gösterdiği konular var. Bunlar arasında Kosova Meydan Savaşı'nda şehit düşen Osmanlı Sultanı Murat Hüdavendigar da yer alıyor.

Murat Hüdavendigar'la ilgili konuları zaman zaman gündeme getiren Aydın bu kez de, Kosova Meydan Savaşı öncesi oluşan toz dumanı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Murat Hudavendigar'ın yaptığı duaya dikkat çekti ve Osmangazi Belediyesi'ne şöyle seslemdi:

"Kosova'da ki türbesinde bulunan askerlerini koruma, zafer ve şehitlik arzusu içeren bu muhteşem dua hiç vakit kaybetmeden Murat Hüdavendigar'ın Çekirge'deki türbesine getirilerek Bursalıların bilgi ve ziyaretine sunulmalı ve önemli bir kültürel eksik tamamlanmalı."

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.