1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Yıldırım’ın yeni dönem şifresi: Önce tasarruf ve kent disiplini
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Yıldırım’ın yeni dönem şifresi: Önce tasarruf ve kent disiplini

A+A-

Pazartesi öğleden sonra mazbatasını, akşam saatlerinde İsmail Hakkı Edebali’den görevi devraldı. Salı sabahı da makamına oturdu.

Üçüncü gününde…

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a uğradığımızda belediye arı kovanı gibiydi. Her yer kalabalık, her yer ziyaretçi. Yeni dönemin heyecanı çalışanlara da yansımış, bina içinde hareket artmıştı.

1.-yazi-icin-yildirim-belediye-baskani-oktay-yilmaz.jpgBu ortamda…

Başkan Yılmaz’dan Yıldırım’ın yeni döneminin şifrelerini dinledik:

Bir…

“Önceliğimiz tasarruf… Belediyemizin gelirlerini ve giderlerini kontrol altına alacağız, önce önümüzü göreceğiz. Buna göre program yapacağız.”

İlk adımı da açıkladı:

“Tasarruf tedbirleri kapsamında ihtiyaç dışı konumdaki belediye araçlarını topladık. Bu da tasarruf tedbirlerinin başlangıcı oldu.”

İki…

“Yıldırım Belediye Başkanı olarak bu kente hizmeti geçen herkese teşekkür ediyorum. Sorumluluğu ağır bir görev devraldım. Yeni bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Bunun için reorganizasyon ve hizmet planı hazırlayacağız.”

Üç…

“Yıldırım’da vatandaşımızın günlük yaşamını kolaylaştıracağız, kent disiplini sağlayacağız. Kaldırım işgallerinden başlayıp ruhsat sorununu çözeceğiz, kaçak yapılaşmayı önleyeceğiz.”

Şunun altını çizdi:

“Kent disiplini adına yapılacakları bir çatı altına toplayacağız.”

Dört…

“Sosyal yardımlaşmayı ve vatandaştan gelen talepleri önemsiyoruz. Bu konuların organizasyonunu da tek merkezden yapıp hem daha fazla hemşerimize ulaşacağız, hem daha fazla sorun çözeceğiz.”

Beş…

“Kültür faaliyetleri kapsamında kadın, gençlik, çocuk organizasyonları yapıp toplumsal dayanışmayı geliştireceğiz.”

Bunlar…

İlk anda başlangıç olarak planlanan adımlar. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bir yandan kutlama ziyaretlerini kabul ederken, şu mesajı da verdi:

“AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı görevinden, yani teşkilattan buraya geldim. Bursa’nın siyasi kadrosunun da Yıldırım’ın sorunlarının çözümü için yanımızda olduğunu biliyorum.”

 

Sokak iftarı yok, ev ziyareti var

 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz görevinin üçüncü günündeki sohbetimizde, öncelikli olarak atacağı adımları anlatırken şuna dikkat çekti:

“Önümüzde ramazan ayı var. Yönetim olarak ramazan ayında alışılmış sokak iftarlarına karşıyız. Onun yerine ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde iftar sofrasına konuk olacağız.”

Şunu da ekledi:

“Tarihiyle köklü bir geçmişe sahip Yıldırım’ın sosyal dokusunu güçlendirecek adımlar atacağız.

 

Siyasi kadronun destek ziyareti

 

3.-yazi-icin-hakan-cavusoglu,-efkan-ala,-ayhan-salman,-niyazi-pakyurek,-yildirim-belediye-baskani-oktay-yilmaz-ziyaretii.jpgYıldırım Belediyesi’ne adım attığımızda, az önce Bursa AK Parti kadrosunun ziyaret ettiğini öğrendik.

Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, geçmiş dönem İçişleri Bakanı olan Efkan Ala, milletvekilleri Mustafa Esgin, Refik Özen, Osman Mesten, Zafer Işık, Atilla Ödünç ile AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ın yaptıkları “hayırlı olsun” ziyareti siyasi kadro desteğini de sergiliyor.

Ziyarete, eski milletvekili Niyazi Pakyürek de katıldı.

 

Son dönem gençlik siyaseti efsanesi Yıldırım’da Başkan Yardımcısı

 

4.-yazi-icin-yildirim-belediye-baskan-yardimcisi-ali-mollasalih-002.jpgTartışmasız… Bursa’da en üretken ve en renkli siyaset yapan isimlerin başında geliyor. Ali Mollasalih için son dönem gençlik siyasetinin efsanesi demek de gerekiyor.

31 Mart seçimleri için AK Parti’den Yıldırım Belediye Meclisi’ne aday olduğunda Yıldırım için sevindik. Çünkü, Yıldırım’a enerji katacak taze kan olarak gördük.

Bununla birlikte…

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz bir adım daha atıp Ali Mollasalih’e yeni dönemde Belediye Başkan Yardımcısı olarak yönetimde görev verdi.

Böylece…

Siyasetten sonra belediye yönetiminde Yıldırım’a hizmet yolu açıldı.

Tanıdığımız Ali Mollasalih’in kendisi gibi Başkan Yardımcısı olan Servet Hocaoğulları ile birlikte Yıldırım’a çok farklı işlere imza atıp, belediyecilikte yeni bir sayfa açacaklarına hiç kuşkumuz yok.

Zaten daha şimdiden odası hiç boş kalmıyor.

 

Dündar’ın plakasında artık adı yazıyor

 

5.-yazi-icin-mustafa-dundar-araci-ve-adi-yazili-plakasi.jpgGeçen akşam… Gazeteden çıkarken kapıdaki minibüsün plakası dikkatimizi çekti. Çünkü, özel plaka olarak trafik yasasında yeri olan plakada Mustafa Dündar yazıyordu.

Dündar da o sırada Olay Televizyonu’nda meslektaşımız ihsan Aydın’ın sorularını cevaplıyordu.

Osmangazi’de üst üste 3 dönem seçilen tek başkan olan Mustafa Dündar böylece ustalık dönemi adını verdiği yeni döneme de farklı başlamış oldu.

 

Mudanya’da bando eşliğinde ‘karnaval gibi’ bir mazbata yürüyüşü

 

6.-yazi-icin-mudanya-belediye-baskani-hayri-turkyilmaz-ve-esi-gulbahar-turkyilmaz-mazbata-yuruyusu.jpgYalanı yok, kandırmayı bilmiyor, bazen karşısındakini kırsa da inandığını söylemekten çekinmiyor. Mudanya’da rahmetli Ali Narin Demirtaş’tan sonra üst üste iki dönem Belediye Başkanı seçilen Hayri Türkyılmaz ikinci dönemine çok farklı ve çok renkli bir başlangıç yaptı.

Çünkü…

İlçe Seçim Kurulu’na mazbatasını almaya karnaval gibi bir görüntüyle gitti.

Önce…

Mütareke Binası önünde toplanan Türkyılmaz ve arkadaşları bando eşliğinde yürüyerek Mudanya Hükümet Konağı’na geldiler. Burada çalışmalarını yürüten Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra da yine bando eşliğinde Mudanya Belediyesi’ne yürüdüler.

Mudanya caddeleri ve sokaklarını karnavala çeviren yürüyüşte Başkan Hayri Türkyılmaz’a eşi Gülbahar Türkyılmaz da eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.