Mafya liderleri hakim karşısında

İstanbul’da “silahlı saldırı” haberleriyle sık sık gündeme gelen suç çeteleri “Şahinler” ve “Sarallar” grubunun yargılanmasına başlandı. “Şahinler”in lideri Sedat Şahin ile “Sarallar”ın lideri Burhanettin Saral, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk ke

Mafya liderleri hakim karşısında

Duruşmada savunmasını yapan Sedat Şahin, “Ben suç örgütü lideri değilim. Bana mafya kisvesi giydiremezsiniz, bu bana bol gelir” dedi. Kendisine mafya denilmesini de eleştiren Şahin, “Mafya karı satar, eroin satar. Ben satmam. Kardeşim katledilince bu olayların dışında durdum. Ben ailemin peşinde durmanın derdindeyim” diye konuştu. Hakimin, “Kendisinden son derece korkulan bir isimmişsin” demesi üzerine Şahin, “Kimmiş benden korkan. Beni ne kadar tanıyorlarmış. Bunu kabul etmiyorum. İster ceza verin ister vermeyin bu kisve bana uymaz” ifadesini kullandı.

“BURHANETTİN SARAL YÜZÜME BAKAMADI…”

Önceki gün SEGBİS sistemi ile izlediği duruşmadan bahseden Şahin, “Burada bir trajedi vardı. Burhanettin Saral aşağıda nezarethanede önümden geçerken yüzüme bakamadı” dedi. Sanık sırasının en arkasında oturan Burhanettin Saral ise Şahin’e tepki göstererek, “Neden yüzüne bakamayacakmışım. Ben herkesin yüzüne bakarım” diye bağırınca salon karıştı. Araya giren jandarma Saral’ı sakinleştirmeye çalışırken diğer sanıklar da, “Satılmış köpekler” diye bağırdı. Jandarmanın sanıkları yerine oturtmasıyla duruşma devam etti. 

SARAL: HEPSİNİN CEVABI VAR, RAHAT OL

“Ben komplo mağduruyum” diyen Sedat Şahin, kendi adamı olduğu söylenen Abbas isimli kişinin aslında Burhanettin Saral’ın adamı olduğunu savunarak, “Ben bunları anlatırsam altından kalkamaz, oturduğu yerden de kalkamaz. Bu adamın bana suikast yapacağını biliyorsun da o zaman neden para veriyorsun” diye sordu.

Şahin’in bu sözlerinden sonra yine araya giren Burhanettin Saral, “Benim bunlara cevap vermem lazım. Sedat da burada ben de buradayken hepsini açıklığa kavuşturalım. Hepsinin cevabı var ben de Sedat sen rahat ol. Ben bir şey yaparsam sahip çıkarım merak etme” dedi.

ŞAHİN: BURADA HESAPLAŞACAĞIZ

Kardeşi Vedat Şahin’in öldürülmesi olayını da değinen Şahin, şöyle devam etti: “Benim kardeşimi öldürdüler. Benim yoldaşımı öldürdüler. Sonra Saral soyadlı biri sosyal medyada, ‘Bizim ailemiz böyle bir şey içinde olamaz’ diye açıklama yaptı. Sonra ben değil polis gerçeği ortaya çıkardı.”

Şahin’in sözlerine devam ettiği sırada tutuklu sanıkların olduğu sıradan biri ayağa kalkarak, “Ben kimseye hainlik yapmadım. Herkese selam veririm. Bırakın bu kabadayılıkları” diye bağırdı. Saral ailesinin tamamıyla derdi olmadığını anlatan Şahin, “Kardeşimin vurulmasına kim imza attıysa benim derdim onunladır. Madem dışarıda yüz yüze hesaplaşamadık, burada hesaplaşacağız” ifadesini kullandı.

Bu sözlerin üzerine de yine taraflar yerlerinden kalkarak birbirlerine laf atmaya başladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X