Bugun...
Bizi izleyin:Nilespit'e Uludağ Üniversitesi'nden geçit yok

Tarih: 06-10-2017 04:00:00 + -


Nilüfer Belediye Meclisi, aylık olağan toplantısını, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başkanlığında Halk Evi'ndeki Nilüfer “Barış Meclisi”nde yaptı.


Nilespit'e Uludağ Üniversitesi'nden geçit yok

Nilüfer Belediyesi'nin bir aylık faaliyetlerinin sunumunu yapan Başkan Bozbey, bisiklet yollarının gündeme getirilmesi üzerine Nilüfer'de bisiklet kullanımını artırmak için yapılan çalışmalara dikkat çekti. Başkan Bozbey, “Çocuklar, zabıtamız, polisler bisiklet kullanımında aktifler. Her geçen gün bisiklet kullanımı Nilüfer genelinde artıyor. Nilüfer'de bisiklet yollarımız 145 kilometreye ulaştı. Ama geniş caddelerimize baktığımızda bisiklet için bağlantı yollarımız yok. Ana yollarda sorumluluk Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait. Biz gerekli yazışmaları yaptık ve bisiklet yollarını yapmalarını bekliyoruz” dedi.

En sağlıklı, en çevreci ve en ekonomik ulaşım aracı olan bisikleti yaygınlaştırmak için Nilüfer'de Nilespit istasyonlarının sayısını 22'ye çıkardıklarını söyleyen Bozbey, Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin de bu imkândan yararlanmaları için başlattıkları çalışmanın Uludağ Üniversitesi rektörüne takıldığını ifade etti. Hem Görükle'de ve hem de üniversite kampusünde karşılıklı Nilespit istasyonları kurmak istediklerini söyleyen Bozbey şöyle konuştu:

“Bu iki istasyonu da yaparak Nilespit istasyonlarının sayısı 24'e ulaşacaktı. Ama rektörümüze buradan selam olsun, istasyon kurulmasına izin vermedi. Bir bilim insanı, üniversitede bisiklet istasyonu yapmamıza bir buçuk yılçeşitli gerekçelerle izin vermedi. Sonra Nilüfer Belediyesi'nin tapulu yerlerine, kendi arazimize bisiklet istasyonu kurmak istedik, kendimiz için değil öğrenciler için. Ama bilim insanı buna da karşı çıktı, polis geldi müdahale etti. Bunu yapan bir bilim insanı, bir rektör, daha ne diyelim. Söylenecek söz yok. Bir bilim insanının bunu yapmaması gerekir. Dedik ki Görükle'de iki istasyon kuracağız, iki tane de karşılığı olarak üniversite kampüsünde kuralım, çocuklarımız bisikletlerle gelip gitsin üniversiteye. Talep bu kadar basit, ama izin vermedi”

“HANGİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DONATI ALANLARI ARTIYOR?”

Nilüfer Belediye Meclisi'nde gündem dışı konuşulan konulardan biri de Nilüfer'de giderek artan kentsel dönüşüm çalışmalarıydı. Kentsel dönüşümle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını da belirten Başkan Bozbey, “Söyleyin bana hangi kentsel dönüşümde donatı alanları artıyor? Mahkeme bu nedenle projeleri iptal ediyor. 0.50 emsal artışı ilanı vererek, birebir artırarak hem müteahhitlerin, hem de insanların kanına girdiniz. Müteahhitleri bir kuyunun içine attınız, bir de içini yağla sıvadınız, insanlar kuyuda kaldılar, çıkamıyorlar. Müteahhitler derdini bizimle paylaşıyor, ‘Yandık' diyorlar. Biz, defalarca ‘Planları bölgesel yapalım' diye söyledik. Planı bölgesel yapılsın, kim kiminle anlaşmak istiyorsa anlaşırdı. İnsanlara da yazık müteahhitlere de yazık. Müteahhitler masraflarını kurtaracaklarını bilseler hemen vazgeçeceklerini söylüyorlar” ifadelerini kullandı.


DİĞER Bursa Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bursa'da silahlı kavga! O anlar kamerada
  Bursa'da silahlı kavga! O anlar kamerada
 • 'En iyi romanımı yazdım'
  'En iyi romanımı yazdım'
 • Adil Öksüz'ün yeni görüntüleri ortaya çıktı
  Adil Öksüz'ün yeni görüntüleri ortaya çıktı
 • 'Öğretmenim canım benim' şarkısının ünlü bestecisi vefat etti!
  'Öğretmenim canım benim' şarkısının ünlü bestecisi vefat etti!
 • Bursa'da taksiciyi böyle gasp ettiler!
  Bursa'da taksiciyi böyle gasp ettiler!
 • Cinsel tacizin en çok görüldüğü yer!
  Cinsel tacizin en çok görüldüğü yer!
VİDEO GALERİ
YUKARI