‘Burak beni dövdü, konsolosluktan yardım istedim’

Milli takım santrforu Burak Yılmaz’ın eşi İstem Yılmaz, şiddet gördüğü gerekçesiyle dava açmıştı. İstem Yılmaz, Çin’de Burak Yılmaz’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle konsolosluktan yardım istediğini açıkladı…

‘Burak beni dövdü, konsolosluktan yardım istedim’
HABERİ PAYLAŞ

Milli futbolcu ve Galatasaray’ın eski gol kralı Burak Yılmaz futbol yaşantısını Çin’de sürdürüyor… Şu an milli takımla birlikte Fransa’da kampta bulunan Burak Yılmaz’ın eşi İstem Yılmaz, şiddet gördüğü gerekçesiyle yaptığı açıklamalarla gündemde. İstem Yılmaz eşi Burak aleyhine boşanma davası açtı. Yılmaz, hamileyken kocası tarafından darp edildiğini, konsolosluk görevlilerinin yardımıyla hastaneye götürüldüğünü söyledi.

 

Burak Yılmaz’la iki yıl önce evlenen İstem Yılmaz, eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla mayıs ayında Bakırköy Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı. Şubat ayında Çin’in Pekin Guoan kulübüne 28 milyon TL’ye transfer olan Burak Yılmaz’dan Nazlı adlı bir kızları bulunan ve ikinci çocuğuna hamile olan İstem Yılmaz, 11 sayfalık dilekçesinde çarpıcı iddialarda bulundu. Hürriyet’in haberine göre, İstem Yılmaz’ın açıklamaları şöyle: 

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ İMZALATTI

2006’da tanıştıklarını, 2009’da evlenme kararı aldıklarını ancak kına gecesinde Burak Yılmaz’ın sebep olduğu tartışma nedeniyle nikahın iptal olduğunu anlatan İstem Yılmaz’ın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “İki kez daha barışıp ayrıldıktan sonra 2014’de evlendik. Nazlı isminde bir kızımız oldu. Ağustosta bir kızımız daha dünyaya gelecek.

 

EVLENDİKTEN SONRA BENİ AŞAĞILADI

 

Eşim hatalarını kabul edip ilişki terapistine gidince evlenmeye yeniden karar verdim. Eşim evlendikten sonra ise verdiği sözleri unutup beni aşağılamaya başladı. Evlilik sözleşmesi teklif etti, imzaladım. Yine de kendisiyle parası için evlendiğim şeklinde ağır ithamlarda bulundu. Ekonomik şiddet uygulayıp kredi kartlarımı iptal ettirdi, aracımı sattı.

 

ÇOCUĞU ALDIRMAK İSTEDİ

 

Düğün günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşimi telefonla arayarak 3 çocuk yapmamızı istedi. Eşim de ‘Ben 4 çocuk istiyorum’ dedi. Ancak ikinci çocuğa hamile kaldıktan sonra hamileliğimi sonlandırmam için baskı uyguladı. Baskılara direnip çocuğumu aldırmadım. Hamileyken eşimden dayak yedim.

 

EVDEN ÇIKINCA KONSOLOSLUKTAN YARDIM İSTEDİM

 

Evden çıkmasını fırsat bilip, Pekin’deki Türk Konsolosluğu’nu arayarak yardım istedim. Görevlilerin yardımıyla hastanede tedavi gördüm.” Hastane tarafından verilen raporu da mahkemeye sunan İstem Yılmaz, tedavinin ardından yine konsolosluk görevlilerinin yardımıyla eşinden gizlice kaçarak Türkiye’ye geldiğini belirtti.

 

DARP İZLERİNİ MAHKEMEYE SUNACAK

 

İstem Yılmaz, vücudunda oluşan darp izlerini gösteren fotoğrafları ve Burak Yılmaz ile annesinden gelen psikolojik ve fiziksel şiddeti ispat eden mesaj kayıtlarını daha sonra mahkemeye sunacağını belirtti.

 

12 MİLYON LİRA TAZMİNAT TALEBİ

 

İstem Yılmaz, kızı ve doğacak bebeklerinin velayetini talep etti. Ayrıca Bakırköy Şenlikköy’deki müşterek konutun da kendisi ve çocuklarına tahsisini isteyen Yılmaz, kocasından toplam 12 milyon TL tazminat talebinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X