Sema’nın katili artık bulunsun!

Özgecan’ın hunharca öldürülmesi Türkiye’yi ayağa kaldırırken, Bursalılar Sema’nın da benzer cinayete kurban gitmesini unutmuş değil.

Sema’nın katili artık bulunsun!
HABERİ PAYLAŞ

OKTAY KAYALAR

Dört yıl önce Nilüfer’de parçalanmış halde cesedi bulunan üniversiteli Sema’nın katillerinin hala aramızda dolaşmasına büyük tepki var.

Doğum gününde kaybolan Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Sema Karakoca’nın 1 Mart 2011 tarihinde Nilüfer ilçesine bağlı Badırga köyü civarında bacakları kesilmiş halde cesedi bulundu. Vahşi cinayet, tıpkı Mersin’deki son kurban Özgecan gibi tüm Türkiye’yi sarsmıştı.

Ankaralı ailenin kızı olan Sema Karakoca’nın öldürülmesinin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçti. Ancak, katiller hala elini kolunu sallayarak aramızda geziyor. 

5 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Yürütülen soruşturmada, Sema’nın katil zanlısı olarak 5 kişiye önce tutuklama çıkmıştı. Görükle’de inşaatlarda çalışan bu kişilerin kaldığı evde yapılan incelemede Sema’nın DNA’sına rastlanmayınca bir süre cezaevinde tutuklu kalan zanlılar ‘delil yetersizliği’nden serbest bırakılmıştı. Ardından da bu kişilere ‘beraat’ kararı çıkmıştı.

DOSYA POLİS’İN ELİNDE

Sema’nın öldürüldüğü tarihte ise bölge Jandarma’nın sorumluluk alanındaydı. Görükle’de asayişin emniyete devredilmesiyle soruşturma dosyası Jandarma’nın elinden alınıp polise verildi. Kanlı bilmeceyi aydınlatmak için daha önce özel ekip oluşturan polis, bu güne kadar bir arpa boyu bile yol alamadı…Ve olayın üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen Sema’nın katillerinin bulunamayıp hala aramızda dolaşması hem endişe veriyor hem de tepki çekiyor.

SEMA İÇİNDE DE SOKAKLARA DÖKÜLMÜŞTÜK!

Sema Karakoca’nın öldürülmesinin ardından seslerini duyurmak için sokaklara çıkanlar, vahşi cinayeti kınamıştı. Ancak aradan aylar, hatta yıllar geçti. Katil yada katillere ulaşılamamış olması ‘Sema öldüğüyle mi kalacak’ sorusunu akıllara getiriyor.

EMNİYET ÖZEL EKİP KURMUŞTU

Polis, Sema’nın katillerini bulmak için özel ekip oluşturmuştu. Her biri deneyimli polislerden oluşan 5 kişilik özel ekip ne yazık ki vahşi cinayeti aydınlatabilecek bir bulgu elde edemedi. Bu arada, Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla şüpheli konumunda 101 kişinin ifadesine başvurulmuş, bunların tamamı hakkında takipsizlik kararı verilmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X